Admin

Admin

Законопроект 3563 – позиція Міжнародного сафарі-клубу (SCI)

Як міжнародна спільнота сприймає полювання і присутність юних мисливців на ньому? За словами Міжнародного сафарі-клубу (SCI, штаб-квартира Вашингтон, США) – некомерційної організації, яка об’єднує 45 000 членів у всьому світі і має на меті охорону дикої природи, захист мисливців та освіту громадськості щодо мисливства, так:

 • діти, які спостерігають за полюванням, вчаться правильно та безпечно поводитися з вогнепальною зброєю;
 • полювання не викликає жорстокого поводження з тваринами, мисливці - справжні природоохоронці, які надзвичайно поважають і цінують дику природу;
 • полювання та споживання дичини, яка жила вільно в дикій природі, є більш природними основними інстинктами людини, ніж вживання м’яса тварин, вирощених на фермах та загонах, і воно більш гуманне для самих тварин.

Про це йде мова у зверненні SCI, направленого усім членам Екокомітету ВРУ проти законопроекту № 3563 від 29.05.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостереження за полюванням».

Висловлюємо щиру подяку Тетяні Васюк, члену Ради директорів AFEMS, за постійну неоціненну допомогу в залученні європейської спільноти на підтримку українських мисливців!

 Лист SCI депутатам-членам Екокомітету ВРУ

Шановні народні депутати, члени Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування,

Міжнародний сафарі-клуб (SCI) рішуче виступає проти законопроекту № 3563 від 29.05.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостереження за полюванням». SCI - це некомерційна корпорація, яка налічує приблизно 45 000 членів у всьому світі, включаючи членів українського відділу. Місія SCI включає в себе охорону дикої природи, захист мисливців та освіту громадськості щодо мисливства та його використання як інструменту збереження та управління.

Обґрунтування, наведені в пояснювальній записці до законопроекту, є нелогічними та базуються на неправдивих твердженнях. Діти, які беруть участь і спостерігають за полюванням, не практикують необережного поводження з вогнепальною зброєю та іншою зброєю. Вірніше, діти, які спостерігають за полюванням, вчаться правильно та безпечно поводитися з вогнепальною зброєю чи іншими мисливськими знаряддями. Безпека є критично важливою під час полювання. Навчаючись у досвідчених мисливців, діти спостерігають і вивчають безпеку вогнепальної зброї, перебуваючи в полі. Таким чином, діти, які спостерігають за полюванням, будуть краще оснащені, щоб уникнути нещасних випадків із вогнепальною зброєю протягом усього життя. Альтернативою, яка стане результатом прийняття законопроекту, є те, що нові, дорослі мисливці практично не матимуть досвіду поводження з вогнепальною зброєю і можуть призвести до збільшення кількості нещасних випадків.

Хоча під час полювання можуть статися нещасні випадки, заважати дітям спостерігати та брати участь у полюванні є необґрунтованою надмірною реакцією. Якби цю логіку застосувати до інших видів діяльності, дітям не дозволялося б їздити на автомобілях чи літаках через страх розбитися; займатися спортом, де можуть статися травми; плавати там, де можна втопитися; або брати участь у багатьох інших заходах, що мають природний ризик. Ризик отримання травм або навіть смерті є частиною багатьох повсякденних занять, у яких беруть участь діти. Це обґрунтування законопроекту не має жодних достоїнств.

По-друге, полювання не викликає жорстокого поводження з тваринами. Навпаки, як це можуть засвідчити багато мисливців, мисливці - справжні природоохоронці, які надзвичайно поважають і цінують дику природу та дикі місця. Для багатьох полювання є способом життя та джерелом органічної їжі. Подібно до того, як придбання фасованого м’яса в супермаркеті та його вживання в їжу не є жорстоким поводженням з тваринами, так і з полюванням. Так само для багатьох мисливство не є морально неприйнятним. Полювання та споживання дичини, яка жила вільно в дикій природі, є більш природними основними інстинктами людини, ніж вживання м’яса тварин, вирощених на фермах та загонах, і воно більш гуманне для самих тварин. Особливо в сучасних умовах, коли спостерігається глобальна пандемія та економічний спад, полювання може бути критичним джерелом їжі для багатьох.

Крім того, збереження природи є фундаментальним для виховання дітей, і це основне право кожного з батьків навчати своїх дітей знанням про світ природи. Полювання, яке, очевидно, включає перебування на свіжому повітрі на природі, вчить дітей про дику природу та збереження середовища існування. Заохочення дітей знаходитись на природі особливо важливо у нинішню епоху технологій, коли багато дітей надають перевагу переважну сидячій діяльності. Будь-який аргумент про те, що полювання жорстоке чи аморальне, не має під собою реального підґрунтя.

Законопроект - це завуальований напад на мисливців, а не лише спроба захистити дітей. На жаль, багато хто не розуміє важливості полювання та користі від нього. Заборона дітям спостерігати за полюванням або заборона дорослим полювати в присутності дітей завдала б великої шкоди програмам охорони природи в Україні та в усьому світі. Багато природоохоронних програм покладаються на мисливців для економічного фінансування проектів, досліджень та пов'язаних з ними зусиль. Мисливці також беруть участь у необхідному контролі популяції багатьох видів дикої природи по всьому світу. Якщо законопроект буде прийнятий, батьки не зможуть навчити своїх дітей полюванню, багато дорослих припинять полювання і замість цього вибиратимуть інші заходи, в яких братимуть участь разом зі своїми дітьми, а багато дітей не виростуть мисливцями, тим самим зменшуючи переваги від полювання, які в іншому випадку отримали б програми охорони природи.

З вищевказаних причин SCI закликає всіх депутатів Верховної Ради виступити проти законопроекту. Для отримання детальної інформації про позицію SCI, будь-ласка, зв’яжіться з Беном Кейссі,

З найкращими побажаннями,

Скотт Чепмен,

Президент, Міжнародний сафарі-клуб

Детальніше...
Покращення водойми для приваблення качок – німецький досвід.

Ми вже розміщували інформацію про практичні поради для розведення диких качок http://gsvms.org.ua/uk/katehorii/statti/item/335-praktychni-porady-po-rozvedenniu-dykoi-kachky, а цього разу поділимось досвідом німецьких мисливців – як зробити так, щоб качки постійно прилітали на вашу водойму.

 Повертаючись з полювання в повному розчаруванні, німецький мисливець задумався над тим, чому дикі качки не прилітають до його водойми? Можливо, варто було докласти трохи зусиль? Та як же зробити водойму привабливішою для пташок?

 Є три основні чинники, на які варто звернути увагу.

1. Водойми повинні мати достатню кількість «пасовищ».

2. Достатню кількість місць для розмноження.

3. Рослинність має відповідати вимогам для безпечного мешкання пташок.  

 Крижні полюбляють водойми з характерною прибережною рослинністю: звисаючими деревами і кущами, очеретом і комишами, такі рослини дають змогу і захиститися від хижаків, і влаштувати місця для розмноження. Тож якщо ваша водойма такої рослинності не має – варто це змінити.

 Штучне створення очеретяних насаджень може відбуватись за допомогою цілих рослин з коренем, посадками з проростків або ж живцюванням , саджанці можна викопати на іншій водоймі. Найпростіший спосіб – розсаджування кореневищ з паростками. Навесні заготовлюються саджанці висотою до 30см, і наполовину вставляються в землю на новій водоймі. Як правило, на квадратний метр слід садити від 40 до 60 живців (відстань окремих рослин один від одного близько 14 сантиметрів). Очерет з роками буде швидко розростатись, тому необхідно стежити за тим, щоб водойма не заросла росинами повністю. Справа в тому, що повне заростання водойми рослинами призводить до її евтрофікації – вона стає надзвичайно багатою на поживні речовини, але це сприяє зростанню водоростей. З одного боку – крижням до вподоби такі «поживні» водойми, але з іншого боку, після відмирання і розкладання рослин вони призводять до втрати кисню у водоймі, її продуктивність втрачається. Щоб цього уникнути, навесні, до початку розмноження крижнів, очеретяні пояси підстригають.

Ententeich Rahn 093 Kopie

 До вподоби крижням і штучно створені місця для відпочинку, де вони можуть просушити пір’я.  Німецькі мисливці широко застосовують плоти, до яких прив’язують шнур і кіл, що вбивають на березі водойми. На таких плотах викладається і підгодівля для пернатих – зернові, кукурудза, горох. На відміну від такого способу підгодівлі, при якому корми розсипають на березі, їх викладка на плотах з бортиками має перевагу – їжа не потрапляє у водойму, качки швидко з’їдають корм і тому краще його приймають. Якщо зробити на плоту металеву обшивку, вона запобігатиме потраплянню щурів.

Entenfloss Rahn 089 Kopie

Звичайно, німецькі мисливці також широко практикують встановлення штучних гнізд. Для цього обирають місця з багатим рослинним укриттям поблизу води. При цьому вони відзначають, що навіть при наявності достатніх природних можливостей для гніздування, качки полюбляють селитися у великих «будиночках».Однак, що занадто – то не здраво, тому все ж таки варто пам’ятати, що качині будиночки повинні тільки розширювати існуючі природні можливості для розведення, а не замінювати їх повністю.

 Отже, пропонуємо вам ознайомитися з таким варіантом будиночку для качок від німецьких мисливців.

Bruthaus Rahn 070

Внутрішня частина качиних будинків повинна бути закрита і забезпечена сходинкою. Практика показує, що ворони не залітають в темні будиночки. Їх забезпечують металевою манжетою, щоб в будиночок не забралися криси чи тхори. Встановлюють такі будинки прямо в ставках і озерах, на рівнинних берегах. При встановленні на місцях з водотоком, варто шукати місце з невеликою течією, інакше каченят, які випадково можуть випасти з будиночку, просто змиє водою. В залежності від водойми, паля, на якій кріпиться будинок, має бути довжиною на 1м вище середнього рівня води. При цьому, як відмічають німецькі мисливці, каченята, які роблять свій перший стрибок у воду, можуть подолати висоту до 8м вільного падіння.

Інструкції

Як побудувати пліт

Entenfloss Rahn 007 Kopie 2

Entenfloss Rahn 012 1

Будівництво "будиночку"

Bruthaus Rahn 027

Bruthaus Rahn 043

Bruthaus Rahn 104

Тож кожен мисливець має пам’ятати, що його завдання – не лише добувати, а й сприяти відтворенню диких тварин.

Джерело

https://wildundhund.de/entenhausen-soll-schoener-werden/

Детальніше...
Короткий аналіз Законопроектів, що стосуються полювання

Завершилась Третя сесія Верховної Ради України IX скликання, і з 01.09.2020 року розпочала роботу Четверта сесія ВРУ.

Актуалізували для вас інформацію по усім Законопроектам, що в тій чи іншій мірі стосуються ведення мисливського господарства та полювання.

 

Законопроект 3563 від 29.05.2020 «щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням» 

Що запропоновано:

Встановити заборону на присутність дітей під час полювання, включивши її до переліку порушень правил полювання та встановити штраф.

Екокомітет рекомендував ВРУ прийняти Законопроект за основу.

ГС «ВМС» направила заперечення Головам усіх профільних Комітетів ВРУ та усім членам Екокомітету ВРУ, про що зазначено у висновку комітету ТУТ.  Опісля цього у співпраці із партнерами було забезпечено направлення листа Голові ВРУ та усім членам Екокомітету від Європейської федерації полювання та охорони природи (FACE), яка представляє інтереси 7 мільйонів мисливців ЄС, з підтримкою українських мисливців ТУТ; та від Міжнародного сафарі-клубу (SCI), що об'єднує 45 тисяч членів по усьому світу ТУТ.

 Законопроект 2448 від 14.11.2019 (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду

Що запропоновано:

Надати право громадянам ініціювати проведення контрольних обліків диких тварин в мисливських угіддях протягом 40 днів з моменту проведення первинного обліку;

Надати право громадським організаціям приймати участь в обліках диких тварин;

Заборонити полювання та позбавити права користування мисливськими угіддями по причині значних розбіжностей в даних первинного і контрольного обліків.

Законопроект відкликано автором - знято з розгляду.

ГС «ВМС»  прийняла участь у засіданні Екокомітету з приоду розгляду даного Законопроекту ТУТ, участь у круглому столі Екокомітету з приводу даного законопроекту ТУТ, направлено звернення із запереченнями до Екокомітету ТУТ.

 Законопроект 2351 від 30.10.2019 (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу

Що запропоновано:

Заборонити оприлюднення (публікації з описом, візуально чи аудіо демонстрації) вбивства тварини, що може застосовуватись і до полювання;

Повноваження по формуванню переліків видів тварин, що не внесені до Червоної книги України, але потребують особливої охорони, передають від центрального органу виконавчої влади до обласних рад. Правовий режим видів, включених до регіональних переліків, прирівнюється до правового режиму об’єктів Червоної книги України;

Кабмін визначає порядок створення охоронних зон в лісах для охорони рідкісних видів тваринного і рослинного світу;

Діяльність НПП (де заборонено мисливство) спрямовується на доведення до 20% заповідної зони.

Прийнято в першому читанні. Екокомітет рекомендував ВРУ прийняти Законопроект в другому читанні та в цілому

ГС «ВМС»  приєдналась до звернення вищому керівництві держави провідних мисливських організацій з приводу цього (й інших) Законопроектів ТУТ.

 Законопроект 2232 від 04.10.2019 (щодо підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин

Що запропоновано:

Заборонити підготовку мисливських собак на обгородженій території (у вольєрах), контактним та безконтактним методом;

Заборонити регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин, бродячих котів і собак, сірих ворон.

Екокомітет рекомендував ВРУ при розгляді у першому читанні Законопроект прийняти за основу

ГС «ВМС»  підтримала петицію ФМСУ і направила звернення членам Екокомітету ТУТ, прийняла участь у мітингу ФМСУ під ВРУ ТУТ, оприлюднила і розповсюдила інформацію щодо неприпустимості прийняття даного Законопроекту (лисиці ТУТ, вовк ТУТ, бродячі коти і собаки ТУТ, сіра ворона ТУТ)  

 Законопроект 0870 від 29.08.2019 (щодо охорони фауни та флори згідно міжнародних угод

Що запропоновано:

Заборонити використання набоїв зі свинцевим шротом на більшості водойм країни;

Виключити зі списку «хижих та шкідливих» тварин вовка;

Заборонити полювання з луком та арбалетом

Законопроект знято з розгляду.

ГС «ВМС»  направила заперечення до Екокомітету ТУТ, в співпраці з партнерами забезпечила направлення заперечень до Екокомітет з боку Асоціації європейських виробників спортивних боєприпасів (AFEMS) та Європейського інституту мисливської і спортивної зброї (IEACS) ТУТрозповсюдила інформацію про неприпустимість заборони використання свинцевого шроту ТУТТУТ і ТУТ та заборони луків і арбалетів на полюванні ТУТ.

 


Законопроект 3200 від 11.03.2020 (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання та запобігання незаконному полюванню

Що запропоновано:

Підвищити штрафи (адміністративна і кримінальна відповідальність) за порушення правил полювання;

Встановити розмір плати за користування мисливськими угіддями;

Децентралізувати процедуру затвердження лімітів на рівень обласної адміністрації.

Законопроект 3200-1 (альтернативний) від 17.03.2020 (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)

Що запропоновано (додатково до пропозицій «основного» Законопроекту):

Маркування добутої дичини;

Встановити права та обов’язки мисливців;

Унормування полювання у вольєрах;

Обов’язковість проходження навчання та переатестації єгерів, працевлаштування дипломованого мисливствознавця.

Екокомітет рекомендував ВРУ прийняти Законопроект 3200 за основу, Законопроект 3200-1 відхилити.

ГС «ВМС» виступила з пропозицією запровадити термін браконьєрство і ввести кримінальну відповідальність за його скоєння ТУТ, чітко розмежувати відповідальність за порушення правил полювання ТУТ

 


Законопроект 2339 від 29.10.2019 щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу.

Підвищує штрафи за самовільні підпали, порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Прийнятий ВРУ в цілому,  детальніше ТУТ.

ГС «ВМС» виступила з пропозицією запровадити відповідальність землевласників та постійних землекористувачів за наслідки підпалів у разі, якщо винуватця не знайдено.

Пропозиція врахована у:

 Законопроект 3526 від 22.05.2020 (щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам…)

Що запропоновано:

уточнити повноваження центральних та місцевих органів влади, надати повноваження органам Національної поліції щодо розгляду справ про порушення правил пожежної безпеки в лісах та при виконанні сільськогосподарських робіт, посилити адміністративну відповідальність, покласти обов’язок щодо запобігання випалюванню сухої рослинності та відповідальність за порушення правил пожежної безпеки, у тому числі і на власників та користувачів (орендарів) відповідних територій та об’єктів

Прийнято ВРУ у першому читанні. 

Детальніше...
Законопроект 3563 – позиція Європейської федерації полювання та охорони природи (FACE)

Всупереч намаганням анти-мисливців нав’язати українському суспільству і частині депутатів думку про те, що полюванню немає місця в ХХІст, в усьому світі воно є важливим інструментом управління дикою природою.

 • Полювання має вирішальну роль у запобіганні збитків сільського господарства та боротьбі з хворобами диких тварин;
 • Товарообіг, згенерований мисливством, також приносить користь національній економіці;
 • Участь молоді у полюванні дозволяє вивчати природу, проводити більше часу на свіжому повітрі і вчитися принципам сталого розвитку. Саме тому в ЄС спостерігається зростаюча тенденція залучення молоді до полювання.

Про це і багато іншого йде мова у зверненні Європейської федерації полювання та охорони природи (FACE), що представляє національні мисливські асоціації з 36 країн Європи та колективний інтерес 7-ми мільйонів мисливців Європи, із запереченнями проти прийняття в Україні Проекту Закону 3563, що забороняє полювання у присутності дітей.

Завдяки постійній співпраці з нашими партнерами, було забезпечено надіслання цього звернення з боку FACE не лише Голові ВРУ, а й усім членам Екокомітету ВРУ, який є головним при розгляді Законопроектів, що стосуються мисливства.

Висловлюємо щиру подяку Тетяні Васюк, члену Ради директорів AFEMS, за постійну неоціненну допомогу в залученні європейської спільноти на підтримку українських мисливців!

Лист FACE і його переклад:

Лист FACE Голові ВРУ

Лист FACE депутатам-членам Екокомітету ВРУ

Кому: Членам Комітету ВРУ з питань

екологічної політики та

природокористування

Копія: Всеукраїнська мисливська спілка

Шановні Народні депутати, члени Комітету Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування,

Європейська федерація полювання та охорони природи (FACE) висловлює серйозну стурбованість законопроектом № 356З від 29.05.2020 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням".

FACE представляє національні мисливські асоціації з 36 країн Європи та колективний інтерес 7-ми мільйонів мисливців Європи. Починаючи з 1977 року, FACE є однією з найбільш шанованих та надійних зацікавлених груп, визнаних європейськими установами в усіх питаннях, пов'язаних з полюванням, управлінням дикими тваринами, охороною здоров'я та добробутом тварин, вогнепальною зброєю та представництвом законних інтересів мисливців. Ми є давніми членами МСОП та спостерігачами всіх основних природних конвенцій (наприклад, CITES, CBD, CMS, AEWA, Рамсар, Бернської конвенції).

З юридичної точки зору Законопроект №3563 суперечить статті 2 Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Більш конкретно, це порушує конституційні права батьків на виховання дітей відповідно до їх переконань.

Це є базовим правом батьків виховувати дітей відповідно до їх власних переконань та в інтересах своїх дітей. У цьому контексті FACE хоче, зокрема, виділити статтю 2 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: «Держава повинна поважати право батьків на забезпечення такої освіти та навчання відповідно до їх власних релігійних і філософських переконань».

Законодавчі положення, що розглядаються в Україні, суперечать багатьом ключовим принципам, викладеним у Хартії про полювання та біорізноманіття Ради Європи, яка була прийнята Постійним комітетом Бернської конвенції у листопаді 2007 р.

 Багато європейських країн мають закони, що сприяють участі молоді в полюванні, такі як Фінляндія, Франція, Латвія, Ірландія, Данія, Швеція, Австрія та Великобританія. Ці країни дозволяють неповнолітнім подавати заявку на отримання ліцензії на вогнепальну зброю/полювання у віці до 18 років. Наприклад, у віці 16 років можна отримати ліцензію на полювання в Данії, Латвії, Німеччині, Австрії та Франції. В Ірландії та Великобританії для стажерів ліцензія на полювання/вогнепальну зброю доступна з 14 років. За винятком Польщі, жодна європейська країна не заважає молоді (підліткам) відвідувати полювання. Закон в Україні був би невиправдано дискримінаційним у цьому плані.

Важливо, що у багатьох європейських країнах спостерігається зростаюча тенденція залучення молоді до полювання. Участь молоді в полюванні широко визнана як можливість надання ключових знань про природу та глибоке розуміння управління дикими тваринами та добробуту тварин. Це позитивно впливає на психічний та фізичний розвиток дітей.

Потенційна заборона участі молоді в полюванні фактично усуне можливість передачі мисливських традицій та культури молодому поколінню. Як Вам відомо, полювання та управління дикими тваринами мають важливе значення для піклування про європейську сільську місцевість, підтримку оптимальної кількості популяцій дичини та добробуту дикої природи. Приблизно 65% європейської сільської місцевості знаходиться під управлінням мисливців. У цьому контексті мисливці є найкращими та найвідповідальнішими захисниками навколишнього середовища та дикої природи.

Потенційний закон в цьому відношенні в Україні не звертає уваги на вирішальну роль полювання у запобіганні збитків сільського господарства та боротьбі з хворобами диких тварин, такими як африканська чума свиней у дикого кабана. На рівні ЄС мисливці різного віку визнані ключовими партнерами щодо викорінення АЧС у дикого кабана. Тому контрпродуктивним є недопущення приєднання молоді до полювання (та полювання взагалі), коли мисливцям потрібно боротися з цими довготривалими захворюваннями.

З економічної точки зору товарообіг, згенерований мисливством, також приносить користь національній економіці і, водночас, є одним з основних ресурсів для охорони природи та середовища існування. Європейські мисливці витрачають 16 мільярдів євро щорічно. В Україні полювання є частиною традицій та культурної спадщини. Наприклад, полювання сприяє зміцненню родинних зв’язків та покращенню спілкування між поколіннями. Більше того, це важлива галузь економіки і життєво важливе джерело для життєдіяльності громадян України.

Охорона природи - це фундаментальна частина дитячої освіти. Полювання - це відмінний спосіб навчити дітей щодо видів рослин та тварин, поважати та цінувати фауну та рослинний світ та правильно поводитись на природі. Людям важливо налагодити зв'язок з природою і зрозуміти, звідки надходить їжа, і що полювання є природним джерелом органічного м’яса для домашніх господарств.

Психологічні та фізичні переваги перебування на природі були доведені в численних дослідженнях. Це особливо важливо в той час, коли на комп'ютери та соціальні медіа витрачається занадто багато часу в нашому щоденному житті. Участь у полюванні - це приємне заняття, що має вагому для молоді мету спілкування та вивчення етики сталого розвитку. Однією з проблем сьогодні є те, що молодь веде переважно сидячий спосіб життя та проводить мало часу на свіжому повітрі.

Нарешті, безпека має вирішальне значення під час полювання. Присутність дітей на полюванні у супроводі досвідчених мисливців дозволяє їм спостерігати і вивчати на практиці правила безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю за різних обставин та набувати необхідних навичок, щоб стати відповідальними мисливцями.

Я радий більш детально обговорити точки зору, викладені в цьому листі.

Щиро Ваш,

Доктор Девід Скаллан,

Генеральний секретар FACE

Детальніше...
Законопроект 0870 - позиція AFEMS та IEACS

Європейська спільнота починає висловлювати засудження анти-мисливських ініціатив українських депутатів!

Асоціація європейських виробників спортивних боєприпасів (AFEMS), що об’єднує 52 компанії з 23 європейських країн, та Європейський інститут мисливської і спортивної зброї (IEACS) – міжнародна наукова організація, що представляє 1000 компаній і 150 виробників зброї зі всієї Європи, висловили свою незгоду з намірами української влади прийняти Законопроект 0870.

Даний Законопроект, впроваджуючи заборону використання свинцевого шроту на більшості українських водойм, несе в собі загрозу перетворити мисливців на порушників законодавства, обмежити мисливців у їх праві на природокористування. Перехід на альтернативні види шроту призведе до збільшення кількості підранків, що суперечить мисливській етиці.

Організації надзвичайно стурбовані очевидним ігноруванням позиції мисливської спільноти, відсутністю двосторонніх дискусій перед прийняттям таких обмежень, і вважають прийняття Законопроекту 0870 недоречним.

Звернення направлені Голові ЕкоКомітету Олег Бондаренко.

Дякуємо за важливу підтримку європейській сільноті і Тетяні Васюк, членкині Ради директорів AFEMS, за допомогу!

Детальніше...
ЗНУ запрошує на навчання

Ректорат та випускаюча кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології біологічного факультету ЗНУ запрошує молодь отримати вищу освіту зі спеціальності 205 «Лісове господарство» освітньо-професійна програма «Мисливське господарство».

Кафедра працює з 1988 року, на даний період у професійно-викладацькому складі кафедри 2 професора, доктора наук, 4 доцента, кандидата наук та фахівці, які мають досвід роботи у галузі мисливського господарства.

Мета роботи кафедри – залучення абітурієнтів до денної форми навчання. До групи має входити мінімум 15-20 студентів. Для вступу необхідно мати Сертифікат ЗНО:

Бюджетна форма навчання:

 • Укр. Мова та література (>100 балів)
 • Біологія або хімія (>100 балів)
 • Математика (>100 балів)

Контрактна форма навчання (оплата за навчання 4900 грн. семестр)

 • Укр. Мова та література (>100 балів)
 • Біологія або хімія (>100 балів)
 • Історія України (>100 балів)

Також кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології має можливість проведення курсів з підвищення кваліфікації єгерів (мінімальна кількість слухачів у групі 10 осіб).

Кафедра зазначає, що при вирішенні проблем фахової освіти у мисливському господарстві, ми збережемо мисливство як галузь та досягнемо європейських стандартів охорони та сталого використання об’єктів мисливської фауни та мисливських угідь.

Сайт кафедри: https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/biology/depart/mysl

Детальніше...
Мисливці та стрільці – здоровіші та щасливіші за інших

Тільки некомпетентні і необізнані анти-мисливці спроможні розганяти нічим не підтверджені дані про те, що мисливці – психічно нездорові й агресивні люди. Насправді ж все з точністю до навпаки – про це йдеться у звіті Міністерства охорони здоров'я Австралії «Економічний та соціальний вплив рекреаційного полювання та стрільби». Виявляється, мисливці та стрільці не просто більш фізично активні, а й мають більш високий рівень благополуччя, ніж решта населення.

В Австралії розроблена настанова щодо достатнього рівня активності дорослих, який дозволяє зберігати здоров’я та гарне самопочуття. Виявилося, що мисливці та стрільці в більшій мірі виконують ці вимоги – 58% проти 44% серед австралійців в цілому. Улюблена справа дозволяє їм більше часу проводити на свіжому повітрі і частіше піддаватися фізичним навантаженням, а значить – зберігати «здорове тіло». Вихід на полювання раз на 2 тижні дозволяє задовольнити щорічну норму фізичної активності на 39%, а полювання більше 1 разу на тиждень (близько 65 виходів на рік) – на 97%. Вкрай важливими є результати серед старшої вікової категорії, адже з віком фізична активність знижується. Так от у віковій категорії 60+ достатній рівень фізичної активності мають 54% мисливців і стрільців.

А в здоровому тілі, як відомо, і здоровий дух. Багато міжнародних організацій використовують так звані показники добробуту та загальної якості життя громадян. В Австралії встановили, що у мисливців вони набагато вищі, ніж у решти населення (див. діаграму). Це пов’язано з тим, що найбільший вплив на оцінку добробуту громадян має фізична активність, особливо на лоні природи і наявність міцних соціальних зв’язків. Тому полювання – діяльність, котра дозволяє людині налагодити зв'язок з природою, підвищити свою власну ефективність і навички, налагодити і зміцнити соціальні зв’язки з родиною і друзями, підвищує рівень власного добробуту громадян і робить їх щасливішими. В найбільшій мірі це стосується чоловіків, які з віком стають більш схильними до соціальної ізоляції, яка тягне за собою проблеми зі здоров’ям. При цьому, найбільший розрив у рівні добробуту відмічений у молодшій віковій групі, іншими словами, щоб зробити молодь щасливішою, треба привчати її до стрілецьких дисциплін і полювання з юності.

Довідково: за виключенням фермерів, які регулюють чисельність «шкідливих» тварин на своїй території, в Австралії налічується 640 000 мисливців. Валовий внесок сектору «полювання та спортивної стрільби» у ВВП країни в 2018 році становив 2,4 млрд. доларів, «чистий» внесок в економіку оцінюється в 335 млн. доларів (0,02% ВВП Австралії), і забезпечує 3300 робочих місць.

Джерело: Мінздоров’я Австралії https://bit.ly/3j1xLi0

108141117 745088719598274 5631606524321895445 n

Детальніше...
Всеукраїнський мисливський фестиваль 2020

Запрошуємо усіх любителів природи та активного відпочинку до «Сокола» на щорічний масштабний захід – Всеукраїнський мисливський фестиваль!

 

В рамках  Мисливського фестивалю-2020 заплановані заходи

 • Виставкова експозиція трофеїв і товарів мисливської галузі
 • Змагання “Єгерські багатоборства ”
 • Майстер-клас з приготування дичини
 • Змагання зі стрільби «Кубок Сокола”
 • 4х4 (Клуб любителів позашляховиків)
 • ММА «Кубок Сокола»
 • After-party

 Сцена:

 • Офіційне відкриття форуму
 • Проведення фестивалю ведучим
 • Експертна оцінка та презентація порід мисливських собак.
 • Майстер-клас з дресирування собак, натаска мисливських собак .
 • Майстер-клас з риболовлі
 • ММА
 • Нагородження переможців
 • Лотерея, розіграш призів.

Локації «Спортинг», Кінний клуб, барбекю-парк

А також, екскурсії до диких тварин, подорожі по комплексу електромобілями, кінні прогулянки верхи, діють дитячі майданчики, смачно пригощатимуть кафе Сокіл» та «Накоти», готель-ресторан «Мисливець», для проживання можливе бронювання номерів у різнопланових готелях та хостелі

www.sokil-susk.com.ua

МСК «Сокіл», вул.Мисливська, 55, Суськ, Рівненська обл. (28 км від Рівного в бік Волині)

Дата: 1 серпня 2020

Початок о 10:00

Адміністративні питання по Комплексу «Сокіл» 096 15 15 15 4

Реєстрація на фестиваль та детальна інформація 098 47 47 983

Програма  Всеукраїнського мисливського фестивалю – 2020

 10.00-11.00-  Урочисте відкриття ( урочиста хода з прапорами на конях ,надання слова запрошеним гостям)

11.00 – 12.00 – Автоград тест драйв

11.00 – 19.00 – «Кубок Сокола» змагання зі стрільби

11.00 – 15.00 -  Єгерські багатоборства

13.00 – 14.00 – Показовий виступ кінно-спортивного клубу «Сокіл»

14.00 – 15.00 – Виступ соколятника

14.00 – 16.00 – МК з приготування дичини

14.00 – 16.00 – МК з дресури та натасці собак

15.30 – 16.00 – Нагородження  учасників багатоборств

16.00 – 17.00 –  ММА

17.30 – 18.30 – експертна оцінка та презентація порід мисливських собак

17.00 – 19.30 –  дружня зустріч клубу 4x4 та інших клубів України (Оff road)

19.30 – 20.30 – Святкова лотерея, нагородження учасників ММА , змагань зі стрільби

20.30 – 12.00 – After-party (DJ's: Y.Yurkovsky, JJ)

Детальніше...
Програма реформування - "Блок В" державне управління галуззю

Мисливство зникло з порядку денного виконавчої влади ПОВНІСТЮ. Чому? Бо відсутній державний управитель, якому воно б було цікаве.

З 1959 року реалізацією мисливської політики в Україні займається «лісове» відомство, і ми обґрунтуємо, чому це призвело до занепаду мисливської галузі.

1. Держлісагентство експлуатує в якості джерела отримання доходів ліс, який є середовищем існування диких тварин. Використання лісових доходів, як бюджетоформуючий вид діяльності агентства, в пріоритеті над умовами проживання диких тварин Тобто, ДАЛРУ намагається поєднати в собі дві конфліктуючі місії, і мисливство в його структурі є баластом, котрому не приділяється достатньої уваги.

2. Користувачі мисливськими угіддями не мають можливості вести активну протидію незаконним вирубкам лісу, оскільки уся їх діяльність в частині ведення мисливського господарства залежить від лісового відомства – отримання абсолютно усіх погоджень і дозволів, в т.ч. і можливість ініціювати припинення права користування мисливськими угіддями.

3. Центральний орган виконавчої влади реалізує державну політику у галузі мисливства, здійснює контроль над дотриманням законодавства у галузі мисливства, і є суб’єктом господарювання у галузі мисливства. ДАЛРУ має в користуванні майже 4 млн. га мисливських угідь (10,4% від загальної площі), окупність котрих складає лише 36,8% (навіть менше, ніж у НЕПРИБУТКОВОЇ УТМР – 38,3%). Для порівняння – ДАЛРУ і УТМР мають в користуванні приблизно рівну площу лісових угідь (2,1 млн. та 2,3 млн. га відповідно) і при цьому облікова чисельність копитних видів тварин  у них майже рівнозначна (65 тисячі і 62 тисяч відповідно). Хоча з розрахунку на 1 тис.га угідь ДАЛРУ витрачає найбільше коштів на ведення мисливського господарства! Постає питання – для чого у неефективного користувача в управлінні така значна територія кращих угідь країни?

4. В переважній більшості у державних мисливських господарствах полюють виключно чиновники різних мастей. Саме тому ми говоримо, що функції суб’єкта господарювання в ЦОВВ, який формує державну політику в мисливстві, мають зводитись до створення розплідників по розведенню диких тварин. Продаж частини з них дозволить поповнювати державний мисливський фонд по усій країні. Якщо право користування реалізувати через аукціон юридичним особам приватного права по $1 за гектар, можливо виручити $3,96 мільйонів. Виручені кошти можна направити на фінансування державних розплідників.

5. У 2018 році дохід мисливської галузі склав 228 млн грн., що становить 1,4% від доходу лісової галузі (16,8 млрд. грн.); об’єм реалізації продукції в мисливській галузі становив 82,7 млн. грн., що становить 0,8% від об’єму реалізації лісової галузі. По нашим розрахункам, навіть проведення докорінної реформи мисливської галузі за європейським зразком може збільшити її доходи до 3 млрд.грн, тобто, навіть в цьому випадку «мисливство» залишиться «пасинком» у лісовому господарстві. На додачу до цього у загальній структурі мисливських угідь лише 20% відносяться до лісового фонду, більше 50 мисливських господарств загальною площею 2 млн. га взагалі не мають лісових угідь (в т.ч. два державних).

Чому ми виступаємо з пропозицією об’єднати мисливське і рибне господарство на базі Держрибагентства і створити Державне агентство з питань рибного і мисливського господарства.

1. Ведення мисливського і рибного господарства – види спеціального використання об’єктів тваринного світу. Їх об’єднання у одному відомстві є більш гармонійним.

2. Держпідприємства у системі Держрибагентства займаються відтворенням рибних ресурсів, саме так має функціонувати ЦОВВ і в мисливській галузі.

3. У складі Держрибагентства вже функціонує Рибоохоронний патруль, на створення якого виділили кошти з держбюджету та іноземної фінансової допомоги. При збільшенні фінансування і наявного штату патруля можна налагодити ефективну державну службу охорони не лише водних біоресурсів, а й державного мисливського фонду.

4. Об’єм реалізації в рибному господарстві становить близько 2,8 млрд. грн., тому після реформування мисливської галузі вона може функціонувати на паритетних засадах з рибною галуззю. Успішним прикладом такого поєднання є США, де рибні ресурси та дикі тварини під управлінням однієї державної установи, яка успішно функціонує уже 80 років.

Детальніше...
Музей-садиба О. Вишні – у занепаді

«Хто в Крим, а я — у Кринки», – Остап Вишня.

Саме сюди, у село Кринки на Херсонщині Остап Вишня приїздив на риболовлю і полювання. Тут він працював над оповіданнями і зустрічався з місцевими жителями. Багато з них стали героями «Мисливських усмішок» – не лише вершини розвитку жанру «усмішки», а й, безперечно, найвідомішої української мисливської добірки творів.

Мазанку, де жив письменник, перетворили у будинок-музей. Однак, з 1990-х років він знаходиться у занепаді – продірявлений дах, провалена підлога і стіни, що осипаються…

105942922 283974262655873 4426927434014097267 n

1317018354 p9250123

На жахливий стан і історію занепаду музею-садиби звернув увагу мисливської спільноти журналіст і мисливець Михайло Рюхов. Він же звернувся до голови місцевої ініціативної групи, щоб прояснити нинішню ситуацію з садибою:

«Щойно спілкувався з головою ініціативної групи із Козачелагерської сільської ради - Наталією Ільєною. Ситуація наступна: садиба існувала 30 років, профспілки віддали приватникам за безцінь, згодом прокуратура забрала земельну ділянку і передала в Міноборони.

Наразі відбудовувати на території військової частини немає ніякого сенсу. Після сюжету 24-го каналу, що був випущений на честь 130-ти річчя з дня народження Вишні, з пані Наталією зв'язався столичний забудовник … котрий готовий за свій кошт перенести будинок. 36 сотих виділено …до кінця місяця мають відновити роботи. Пані Наталія воює ще за 4 га,…щоб мати змогу проводити там фестивалі.

Поки не вирішено питання балансоутримувача... Обласна рада включила об'єкт в зелену карту області і теж хоче допомагати.

…Після перенесення хати і добудови приміщення буде потрібна допомога кожного з нас, каже пані Наталя, адже їй без однодумців важко».

Джерело з детальним описом ситуації: https://www.facebook.com/mihajlomislimvec/posts/284122102641089

Ми щиро вдячні пану Михайлу за його активну позицію і стежитимемо за розвитком подій, щоб у разі потреби, мисливська спільнота могла підключитись до спільних зусиль по збереженню історичної пам’ятки.

Детальніше...