Звернення до ЗМІ щодо висвітлення ситуації навколо лося звичайного

Шановні журналісти, висловлюючи глибоку повагу, звертаємося до вас від імені півмільйонної мисливської спільноти України, як до гарантів неупередженого висвітлення подій і ситуацій у нашій державі!

Акцентуємо вашу увагу на часто спотворені заголовки і теми у стрічках новин більшості вітчизняних ЗМІ щодо винесення лося звичайного з Червоної книги України (наприклад: Новина 1 ; Новина 2) та мисливства у цілому. У зв’язку з цим, хочемо нагадати, що полювання (Тлумачення терміну) – не вбивство (Тлумачення терміну), а вид господарської, природоохоронної і прийнятної у всьому світі соціально-культурної діяльності, конституційне право громадян України, так само як риболовля, збирання грибів, ягід, які, нажаль, теж відчувають біль ("Рослини теж відчувають біль").

У ситуації, що склалася, мисливці також намагаються запобігти знищенню української популяції лося, бо Червона книга України наразі є «могилою» для мисливських видів тварин (див. фото) і «відкритими дверима» для безконтрольного браконьєрства. Проте, саме нині умисне роздмухування антимисливських рухів є вигідним бізнесом для так званих «зоозахисних» громадських організацій, фінансованим часто з-за кордону (Про фінансування антимисливців), та джерелом дешевого піару для бездіяльних посадовців екологічної сфери.

Крім того, просимо звернути додаткову увагу на абсолютно доконаний і визнаний судом факт бездіяльних і протиправних дій Мінприроди України (Прес-реліз суду), про що від самого початку заявлялося фаховими громадськими організаціями та науковцями (Щодо ситуації з не затвердженням Лімітів та забороною полювання на лося), яких тоді не було почуто владою і суспільством.

Отже, просимо вас виважено та скрупульозно підійти до висвітлення зазначених подій!

Дякуємо, що ви на боці справедливості!

 З повагою, ГС «Всеукраїнська мисливська спілка»

Чисельність мисливських видів в ЧКУ за останні 10 років