Відкритий лист до Прем'єр-міністра України щодо незатвердження Лімітів

Відкритий лист до Прем'єр-міністра України щодо незатвердження Лімітів

Відкритий лист Прем’єр-міністру України В.Б. Гройсману

 

Копія: В.о. Міністра аграрної політики та продовольства України О.В. Трофімцевій

Міністру екології та природних ресурсів України О.М. Семераку

 

Шановний Володимире Борисовичу!

В черговий раз звертаємось до Вас від імені мисливської спільноти за допомогою. Відповідно до ст.16 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» ліміти використання мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду (далі – Ліміти), затверджуються на мисливський сезон центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики (Мінагрополітики), за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що  забезпечує  формування  державної  політики  у  сфері  охорони навколишнього  природного  середовища (Мінприроди).

Ст. 19 вищезазначеного Закону встановлює, що мисливський сезон на самця козулі починається з 1 травня, отже для того, аби користувачі мисливських угідь мали змогу розпочати сезон полювання, Ліміти мають бути затвердженими до 1 травня. Відповідно до Інструкції щодо застосування порядку встановлення лімітів використання диких тварин, віднесених до природних ресурсів загальнодержавного значення, затвердженою наказом № 116 Мінекобезпеки (нині – Мінприроди) від 26.05.99р., Ліміти доводяться до відома користувачів мисливських угідь не пізніше як за 10 днів до сезону полювання (пункт 2.11.), отже до 21 квітня.

За наявною у нас інформацією, станом на 3 травня 2019 року Проект Наказу про затвердження Лімітів навіть не погоджений Мінприроди. Таким чином, відповідальні органи влади (Мінагрополітики та Мінприроди) в черговий раз порушили Закон України. Як наслідок такої безвідповідальної політики, користувачі мисливських угідь не мають змоги укладати договори і планувати проведення полювання, отже позбавлені можливості здійснювати господарську діяльність і отримувати доходи. Зазначене порушення вимог законодавства порушує й інтереси багатотисячної спільноти українських мисливців, які не можуть реалізовувати своє право на полювання.

Особливе обурення викликає той факт, що порушення вимог чинного законодавства відбувається щороку, незважаючи на звернення до суду, який визнав бездіяльність Мінагрополітики та Мінприроди щодо несвоєчасного затвердження Лімітів (справи №826/10729/17, №826/9432/17).

Враховуючи викладене вище, просимо Вас забезпечити дотримання вимог законодавства і доручити відповідальним посадовим особам Мінагрополітики та Мінприроди негайно затвердити Ліміти використання мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, на сезон полювання 2019-2020 років.

У разі, якщо вимоги законодавства в частині строків затвердження Лімітів будуть порушуватися і надалі, мисливська громада залишає за собою право звертатися до судових інстанцій і міжнародних спільнот щодо порушення Законів України посадовими особами Мінагрополітики та Мінприроди.

З повагою, Голова Громадської спілки С.А. Андросюк