Щодо підвищення відповідальності за самовільні підпали рослинності

Щодо підвищення відповідальності за самовільні підпали рослинності

ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» звернулась до відповідальних органів влади з пропозицією внести законодавчі зміни щодо боротьби з неконтрольованими підпалами сухої рослинності. Наслідком таких протиправних дій є знищення тваринного світу і середовища його перебування.

Наразі згідно з ст. 77-1 КУпАП громадяни за самовільне випалювання рослинності мають сплатити штраф в сумі 170-340 гривень, або 340-680 гривень, якщо протиправні дії вчинені на території природно-заповідного фонду.

Ми вважаємо, що окрім незначних штрафів існує й інша проблема – паліїв найчастіше не можуть впіймати «на гарячому», отже, і притягнути до відповідальності нікого. Тому запропонували розглянути можливість притягувати до відповідальності власників або постійних користувачів земельних ділянок, що буде мотивувати їх здійснювати охорону.

Звернення по підпалам

У відповідь на наше звернення Держлісагентство повідомило, що підтримує підвищення відповідальності за самовільне випалювання рослинності.

Відповідь ДАЛРУ

Мінагрополітики через Держлісагентство повідомило, що Мінприроди було розроблено відповідний проект закону, згідно з яким штрафи зростуть до 3060-6120 гривень

 Відповідь МінАПК

Мінприроди зазначило, що таких законопроекти розроблено вже два. Один з них – повернуто на доопрацювання. Інший – 8026 від 09.02.2019р – жодного разу не був розглянутий ВРУ у ході пленарних засідань.

Відповідь Мінприроди

Отож, від слів до діла в цьому питанні чиновники так і не перейшли...

Відео звернення українських мисливців "Не паліть сухостою!" розміщене за посиланням - Відео-звернення