Асоціація користувачів МРГ домоглася затвердження Лімітів-2017

2017 рік  для мисливської громади розпочався з протизаконного наміру заборонити полювання на лося на 25 років, що стало причиною не затвердження Лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду.

Ще наприкінці 2016 року на ім’я Міністра екології України О.М. Семерака почали надходити листи щодо нібито критичної ситуації з популяцією лося в Україні (в межах 1-2 тисяч особин). Це безпідставне твердження ґрунтувалось на думці окремого вченого – професора С.В. Межжеріна, і повністю суперечило і даним офіційної статистики (6439 особин по результатам 2015 року), і висновкам останнього з проведених досліджень стану популяції лося (2009 рік, висновок – чисельність лося в 4600-4700 особин дозволяє бути впевненими у безпеці виду в найближчому майбутньому і знімає питання необхідності його внесення в Червону книгу України).

Асоціація користувачів МРГ направила звернення до органів виконавчої влади, наукових установ, і в результаті відсутності погоджень наказ про 25-річний мораторій полювання на лося не був зареєстрований в Мінюсті.

Однак Мінприроди, під тиском радикальних екологічних організацій, не полишало спроби заборонити полювання на лося, і, прикриваючись цим наміром, не погоджувало Ліміти на сезон полювання 2017-2018 років.

Кричущий випадок порушення вимог діючого законодавства та прав користувачів мисливських угідь та мисливців згуртував навколо Асоціації користувачів МРГ більше сотні мисливських господарств та велику кількість мисливців. Асоціація направила в цілому більше 50 звернень, та отримала більше 30 відповідей, організувала та провела чотири мирних протестних акції – біля Мінприроди, Кабміну та двічі під Національною академією наук (Фото та відео звіт ), прийняла участь в декількох зустрічах з представниками виконавчої влади.

Як результат – нам вдалося домогтися від Мінприроди погодження Лімітів, в тому числі і погодження половини від запитуваної кількості Лімітів на добування лося. Більше того, за позовом члена Асоціації користувачів МРГ та за нашої консультаційної і практичної підтримки, бездіяльність Мінприроди була визнана Адміністративним судом.

Хронологію боротьби за Ліміти та подані і отримані нами звернення Ви можете знайти за посиланням: Хроніка боротьби за ліміти

Наразі ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» продовжує розпочату Асоціацією справу – відстоює скасування безпідставного рішення щодо внесення лося до Червоної книги України.

Лосю не місце в ЧКУ