Незаконне випалювання вугілля попереджене

Незаконне випалювання вугілля попереджене

Завдяки нашим зверненням вдалося попередити незаконну підприємницьку діяльність з випалювання вугілля.

На початку березня до Асоціації надійшло звернення від мисливського господарства з Рівненщини щодо незаконного встановлення районним депутатом піролізних бочок поблизу відтворювальної ділянки для диких тварин, з проханням прийняти міри реагування – боротьба з місцевими можновладцями на районному рівні не могла бути ефективною, тому проблему було винесено на розгляд вищого рівня влади.

Ми направили звернення до міністра екології та природних ресурсів О.М. Семерака та першого заступника міністра агропромислової політики М.П. Мартинюка, в якому звернули їх увагу на справжнє екологічне лихо, що загрожує українським лісам і їх мешканцям:

Звернення щодо бочок

У відповідь на це Мінприроди повідомило, що в рамках проведеної перевірки піролізних бочок в Листвинському лісництві виявлено не було.

Відповідь Мінприроди

За дорученням Мінагрополітики нам відповіло і Держлісагентство – Рівненське обласне управління повідомило, що виробництво деревного вугілля на території ДП «Соснівське лісове господарство» не проводиться, і погоджень на проведення відповідних робіт не надавалось.

Відповідь Держлісагентства

Інформація про відсутність відповідних погоджень дозволила нам звернутись до Управління Нацполіції по Рівненській області. У відповіді ми дізнались, що районний депутат змінив свої плани по встановленню піролізних бочок на території урочища «Левачі» Листвинського лісництва. Підприємець прийняв рішення спочатку оформити всі належні документи для здійснення даного виду діяльності, і потім встановити бочки на своїй власній земельній ділянці. Таким чином, відтворювальна ділянка мисливського господарства зможе і надалі виконувати своє призначення – сприяти охороні та відтворенню видів диких тварин.

Відповідь Нацполіції

Вважаємо, що врегулювання питання незаконного виробництва деревного вугілля повинно вирішуватись на загальнодержавному рівні, і ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» спільно з Асоціацією буде продовжувати цю боротьбу.

Якщо Вам відомі факти незаконного встановлення піролізних печей – звертайтесь до нас за допомогою, щоб спільними зусиллями побороти цю справжню екологічну катастрофу!