Мисливець не став терпіти свавілля противників полювання!

Мисливець Олександр Ярощук опублікував на своїй сторінці в Facebook фото з відкриття ліцензійного загінного полювання на парнокопитних. Антимисливці, що активно використовують інтернет-мережу для пропаганди  поширення закликів проти полювання, збагачуючи їх гучними і образливими виразами на рахунок мисливців, на цей раз зовсім перейшли межу.

Використавши фото Олександра, користувач соціальної мережі Саша Сашов супроводив її дописом, що на фото зображено «браконьєра який вибиває в наших лісах усе живе», і додав - «знайте деградантів в лице». Допис Саша Сашов було розміщено в групі «Франківчани», де він набрав більше 8 тисяч «репостів» і безліч образливих коментарів, з закликами фізичної розправи над мисливцем. До слова, долучився до розповсюдження неправдивої інформації і народний депутат Андрій Немировський. Як відомо, дозволяє собі ганебні вислови в Facebook на рахунок полювання та мисливців і міністр екології України О.М. Семерак, тим самим спонукаючи спільноту до такої поведінки в соцмережі та за її межами (Детальныше: Відкритий лист до міністра).

Олександр, підкріплюючи факт законності добування трофеїв фотокопіями ліцензій, прийняв рішення відстоювати свою честь та гідність, звернувшись з відповідними заявами до Національної поліції. «Всеукраїнська мисливська спілка», після звернення Олександра за допомогою щодо такого випадку свавілля противників полювання, висловила підтримку позиції мисливців, які не бажають терпіти розгнузданість антимисливців. Тому ми надіслали звернення на підтримку Олександра до Нацполіції.

Звернення до Нацполіції

Згідно з діючим законодавством, фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування неправдивої інформації, яке здійснюються у такий же спосіб, яким вона була поширена (ст. 276-277 Цивільного кодексу). Відповідно до Пленуму ВСУ «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи…» від 27 лютого 2009 року №1, вищезазначений випадок має всі ознаки складу правопорушення: 1. Інформація була поширена (тобто доведена до відома хоча б однієї особи), 2. Поширена інформація стосується певної фізичної особи, 3. Поширення недостовірної інформації (тобто такої, що не відповідає дійсності), 4. Поширення інформації, що порушує особисті немайнові права (тобто або завдає шкоди особистим немайновим благам, або перешкоджає повно і своєчасно здійснювати ці права). Однак вирішуватимуть це компетентні органи.

Скріншоти, надані Олександром: