Лось – з чого все починалось

Ще в 2017 році ми в «Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств» проаналізували, кому і навіщо потрібно було розпочинати кампанію по нібито захисту лося. Як виявилося – суть справи крилась в грошах.

2009 рік, Інститут Зоології ім. І.І. Шмальгаузена проводить дослідження щодо стану популяції лося в Україні і робить висновок – чисельність лося становить 4,6-4,7 тисячі особин, що зумовлює впевненість у безпеці виду і знімає питання про його внесення до Червоної книги (ЧКУ). Пройшло 8 років, чисельність популяції за даними офіційної статистики зросла на 2 тисячі особин, а на лося вирішили заборонити полювання. Чому? Припускаємо тому, що Мінприроди вирішило «розпилити» трохи бюджетних коштів. Це ілюструє схема на малюнку. Якщо коротко – до Мінприроди звернувся «стурбований» науковець, Мінприроди запросило в нього експертний висновок, КЕКЦ виніс питання на Громадську Раду Мінприроди і от рекомендація – заборонити полювання на лося і виділити кошти на проведення дослідження.

Кабмін на проведення дослідження виділив 600 тисяч гривень, пройшов рік, а дослідження проведено не було. Через…невідповідність пропозицій вимогам тендерної документації його проведення було скасовано. Мінприроди від досліджень «самоусунулось», передавши цю роботу і витрати на проведення німецькій природоохоронній організації.

Шановні мисливці та антимисливці, уважно роздивіться схему, та зробіть висновок, «де собака зарита»…Shema