П.Сінгер серед цих "клоунів" ліворуч П.Сінгер серед цих "клоунів" ліворуч

Хто почав урівнювати людину до рівня тварини

Біоцентризм – концепція, що визнає суб’єктом моралі усіх живих істот, а не лише людину. В рамках цієї концепції на перший план виходить урівняння усіх живих істот - людини з тваринами.

Саме на цій концепції побудовані рухи за права тварин. Вважається, що найбільший вплив на уми «зоозахисників» та сучасних борців за права тварин здійснила книга «Визволення тварин» (1975р) Пітера Сінгера. Основна думка цієї книги полягає в тому, що людина і тварина мають бути рівними з точки зору їх прав і врахування їх інтересів, тому тварин необхідно вивільнити від експлуатації людиною.

Підтримуючи цю ідеологію, Сінгер почав пропагувати веганство (відмову від будь-яких продуктів тваринного походження), яке сьогодні трактується як один з видів нервової орторексії (розлад прийому їжі). До речі, одна з теорій еволюції говорить про те, що людина так швидко «вирвалась» із ряду тварин саме тому, що почала вживати в їжу м’ясо, але зоорадикали, схоже, прагнуть повернути нас в кам’яний вік.

Їх світогляд настільки спотворений, що Сінгер закликав відмовитися від евтаназії тварин, і одночасно пропагував евтаназію новонароджених дітей, що мають тяжкі форми інвалідності. Чому ж філософ так зневажливо ставиться до дітей людини? Не так давно він зізнався, що просто не хоче платити більші страхові внески на медицину, які дозволяють отримати дороге лікування немовлятам, якість життя котрих буде «нульовою»[1].

Людство має відмовитися від проведення дослідів над тваринами, заявив спочатку Сінгер, оскільки експериментальна медицина нічого не досягла. Однак філософ ніби забув про те, скільки життів врятували ті ж антибіотики, в тому числі і життів тварин. З часом згадав, і визнав, що в деяких випадках такі експерименти є виправданими, чого не можна сказати про його послідовників, які у своєму радикалізмі досягли значно більших висот.

 За свій зоорадикалізм Сінгера, як писав The Guardian, на Заході порівнювали з нацистським «Янголом смерті» та називали ворогом цивілізації і найбільш небезпечною людиною у світі[2].

[1] https://www.washingtontimes.com/news/2015/jun/16/peter-singer-princeton-bioethics-professor-faces-c/

[2] https://www.theguardian.com/lifeandstyle/1999/nov/06/weekend.kevintoolis