Від зоорадикалів до екотерористів один крок

Від зоорадикалів до екотерористів один крок

Один з батьків зоорадикалізму – американець Стівен Бест, який заклав основоположні принципи, що поділяє діючий в Україні рух «екотаж» - екологічний саботаж, яскравим представником котрої є КЕКЦ  та його поплічники – дружини охорони природи, що називають себе народними месниками.

Саме Бест започаткував принцип - коли закон неправий, правильно порушувати його. Причому зоорадикали самі вирішують, прав закон чи ні, і закликають до насильницьких дій. Наприклад, Бест закликав своїх поплічників - нехай буде вбитим кожен, хто стріляє в тварин. Він виправдовує застосування насильства для того, аби передати свої погляди решті суспільства, вітчизняні «екотерористи» також впевнені, що чим яскравіша і гучніша їх акція – тим більше уваги вдасться до неї привернути. Розпал ненависті до людей, які не поділяють їх поглядів – ще одна «фішка» зоорадикалів.

Бест – ідейний натхненник «Фронту порятунку тварин», організації, що визнана на Заході екстремістською. В 2005 році Великобританія заборонила йому в’їзд до країни та його публікації. Англійська влада зайняла рішучу позицію – людям, які використовують своє положення для «проповідування» закликів розпалювати, виправдовувати або прославляти насильство для сприяння певним переконанням, буде заборонено в’їзд до Великобританії. Українські «екотажники» також вважають, що заради захисту природи в деяких випадках стає морально виправданим порушувати несправедливий закон, псувати чи знищувати приватну власність. Тому вони знищують спостережні вежі мисливських господарств та велосипедні траси в парках, шипують (вбивають цвяхи) дерева, але на відміну від цивілізованих країн, де ці діяння кримінально карані, в Україні вони не просто залишаються безкарними, а й мають підтримку Мінприроди та Держекоінспекції!

На противагу цьому – досвід США. Ще в 2008 році ФБР назвало основною внутрішньою загрозою в країні екотероризм – операції екстремістських екологічних організацій, які вважають себе захисниками оточуючого середовища. Отримати статус благодійної організації в США та Великобританії можна, лише якщо ти не приймаєш участь у політиці.

В Україні ж за допомогою коштів західних благодійних фондів вітчизняні зоорадикали впливають на прийняття законів та здобувають прихильність «еко-депутатів». Отож закликаємо усіх адекватних і справжніх захисників природи, котрими є і мисливці, гуртуватись і давати відсіч зоорадикалам, щоб псевдоекологи не панували в Україні.