Народні обранці або ляльки театру абсурду?

Радикальна природоохоронна організація – КЕКЦ – знову підключила депутатів для здійснення тиску на органи влади. На цей раз ляльковод В. Борейко посмикав за ниточки депутата від Радикальної партії Олега Ляшка О.О. Ленського. Нардеп є заступником Голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики, через котрий КЕКЦ проштовхує усі свої законопроекти, направлені на знищення мисливства.

Як свідчить інформація з сайту КЕКЦ, О.О. Ленський направив депутатське звернення Міністру внутрішніх справ А. Авакову з вимогою взяти під особистий контроль проведення кримінальних справ щодо нападу «150 агресивних мисливців на мирний пікет 20 зоозахисників» біля Адмінсуду Києва 26.11.2018р. Депутат стверджує, що ми (мисливці) погрожували зоозахисникам, викручували їм руки, віднімали мобільні телефони, ображали, штовхали і облили зеленкою.

Пан Борейко постійно підключає депутатів для реалізації своїх задумів по закриттю полювання в Україні, на що він отримує багатотисячні гранти від закордонних фондів. При цьому він підсовує депутатам матеріали, побудовані на маніпулюванні даними і відвертій брехні, а вони заради дешевого піару на нібито захисті природи малюють депутатські звернення і підписують законопроекти, часто навіть не читаючи їх.

Можливо ви пам’ятаєте скандал 2015 року, коли з трибуни Верховної Ради вже колишній Генпрокурор В.М. Шокін демонстрував відео нібито ще одного депутата від «Радикальної партії» І.В. Мосійчука, який озвучував наступне: для вирішення «комерційного питання» депутатський запит коштує $10-15 тисяч, а депутатське звернення - $3-5 тисяч. Це – інформація для роздумів, а тепер факти і інформація з відкритих джерел.

Так хто ці «ляльки», що танцюють під дудку зоозахисних фондів?

Депутат Ленський є співавтором законопроектів 5119, 6598, якими передбачалась заборона полювання на вовка і регулювання чисельності хижих тварин, фактичне знищення мисливського собаківництва і мисливських ЗМІ. Як свідчить розслідування «Української правди» від 2013 року[1], він – фігурант земельного дерибану та нищення лісу в Бучі. Отримані ним і його колегами по Радикальній партії земельні ділянки під Києвом були передані під будівництво маєтку померлого сина Віктора Януковича. Інформація з порталу «Слово і діло»[2] свідчить, що депутат Ленський дає багато обіцянок, однак більшу частину з них не виконує. То чому ж нардеп, якого не турбувала вирубка лісу для будівництва приватних маєтків, взявся допомагати зоозахисникам? Чи не тому, щоб попіаритися та «прислужити» нібито борцям за права тварин і природи?

Одним з активних помічників КЕКЦу є депутат Ігор Луценко (Батьківщина), який не лише був одним із ініціаторів заборони полювання на лося, а й виступає за створення природоохоронних об’єктів на території окремих мисливських угідь. Саме він з депутатом О.Єднаком – перші у списку депутатів, чий законопроект заборонив полювання на території природно-заповідного фонду. Ігор Луценко не є членом «екологічного» комітету, але в минулому і сам учасник радикального екологічного руху – один із засновників ГО «Збережи старий Київ». Дана організація виступала проти забудов у столиці, використовуючи екологічний саботаж – від проведення протестних акцій до руйнування парканів і захоплення будівельних снарядів.  Тоді Луценко звинувачував екологів у недостатньому, на відміну від його організації, ступені радикалізму. За повідомленням порталу «Політека»[3], перешкодити забудовам Луценко так і не зміг, однак таким чином він заробив собі політичний капітал. Спочатку став головним редактором «Економічної правди», де зі слів колег-журналістів за гроші розміщував замовні статті. А потім і нардепом, хоча і тут став фігурантом скандалу, коли в його декларації спливли зароблені за рік «непосильною працею» 1,5 мільйонів гривень. Судячи з даних порталу «Політека», за час своєї депутатської кар’єри чимось корисним для «Батьківщини» Луценко не відзначився, тому співпраця з КЕКЦ – не лише привід згадати старі часи участі екотажі, а й необхідність завоювати прихильність виборців - численної зоозахисної громади. Тим паче, що 2019 рік почався черговим скандалом – Фонд гарантування вкладів фізосіб повідомив про відкриття кримінального провадження – депутата підозрюють у декларуванні недостовірної інформації[4].

Депутат Остап Єднак (секретар «екологічного» комітету ВРУ) також на початку трудової кар’єри працював в громадській організації – БФ «Екоправо-Львів». В законопроектах його авторства і заборона селекційного відстрілу в природних заповідниках, і заборона мисливства на їх території, і безкінечна турбота про біорізноманіття. В 2018 році він долучився до кампанії КЕКЦ по знищенню спостережних веж на території природо-заповідного фонду і навіть зібрав «круглий стіл» з цього приводу, традиційно не запросивши представників мисливських організацій. Більше, ніж питаннями заповідності, пан Єднак стурбований долею лісової галузі, саме він є ініціатором законопроекту про мораторій на експорт необробленої деревини. Фактично в рамках цього закону відбувся перерозподіл ринку на користь приватних підприємств і на шкоду державним лісгоспам. І у зв’язку з цим варто згадати приватне підприємство «Інтервудкомерц», що належить колишній дружині Єднака і яким він керував до депутатської кар’єри. За інформацією порталу «Знай.юа», компанія активно займається експортом деревини після сушки, чого за відсутності належних потужностей державні установи робити не можуть. Вітчизняні журналісти вважають, що пан Єднак мріє стати «лісовим генералом»[5], тому докладає зусиль для знищення лісової галузі, а мисливці, як відомо, цьому перешкоджають.   

Як бачимо, «екологічні депутати», здійснюючи підтримку таким «грантожерам» як КЕКЦ, заробляють собі популярність серед зоозахисної спільноти. Однак в рамках цієї показної турботи  про довкілля вони підтримують такі неймовірні нісенітниці, що викликають подив та обурення у професіоналів та просто думаючих людей.

 То скажіть, шановні панове депутати, куди дівається ваша чоловіча гордість, коли ви танцюєте під дудку ляльковода Борейко, який задля відпрацювання закордонних грантів працює над розвалом української мисливської галузі?

Шановні мисливці! 2019 рік – рік зміни законодавчої влади в Україні. Ретельно вивчайте – які народні обранці дозволять сподіватись, що у мисливської галузі буде квітуче майбутнє, а які докладуть зусиль для її знищення!

P.S. вже після виходу цієї статті у Всеукраїнській газеті «Полювання та риболовля»  стало відомо, що депутатське звернення щодо притягнення до відповідальності організаторів мисливського пікету направили не лише депутат О.Ленський та О.Єднак, а й Борислав Береза. Народний депутат, який два роки не турбувався «долею лося», раптом, коли ситуація набула широкого розголосу у ЗМІ, а до виборів залишалось все менше часу, вирішив також стати «на захист лося» і виступити проти мисливців.

 

[1] https://www.pravda.com.ua/articles/2013/08/7/6995627/

[2] https://ru.slovoidilo.ua/persony/lenskij-aleksej-alekseevich

[3] https://politeka.net/ua/reading/584051-rytsar-bez-straha-no-ne-bez-upreka-zachem-nardep-igor-lutsenko-zanyalsya-travlej-monahov/

[4] https://ukr.lb.ua/news/2019/01/15/417164_nardep_igor_lutsenko_stav_figurantom.html

[5] https://znaj.ua/content/ostap-yednak-ne-zalyshaye-sprob-pidporyadkuvaty-sobi-lisy-ukrayiny