Що приховує Держстат? Частина І - площі угідь

Нажаль, в офіційній статистиці щодо мисливства (Бюлетень «Ведення мисливського господарства в Україні») ми можемо знайти лиш дуже узагальнену інформацію. Наприклад, дані в розрізі по типам користувачів відсутні, що унеможливлює проведення аналізу ефективності ведення мисливського господарства по окремим параметрам.

На запит до Держлісагентства щодо актуальних даних ми отримали відповідь, що обов’язку робити таку «розбивку» у держоргану немає. Тому публікуємо ці цифри на фото, спираючись на дані 2016 року.

Площа мисливських угідь в Україні, наданих в користування, станом на 2016 рік становила 39,5 млн га. Згідно з законом «Про мисливське господарство та полювання» користувачу надаються мисливські угіддя площею не менше 3 тисяч га і не більше 35% угідь області на строк не менш як 15 років.

Припускаємо, що норма про обмеження площі угідь була закріплена в законі для створення конкуренції, що в свою чергу мало б підвищити ефективність ведення мисливського господарства. Однак, судячи з цифр, монополія зберігається, тому розраховувати на наближення до рівня передових мисливських країн нам, нажаль, наразі годі й говорити.

Чому приховувати ці статистичні дані для нас лишається загадкою, можливо, аби тихенько займатись шулерством?

Загальна площаЛісова площаПлоща польовіПлоща водно болотні