Заборона хутра – все ті ж на манежі

Заборона хутра – все ті ж на манежі

Напевно ви чули про законопроект 10019 від 07.02.2019, яким прагнуть заборонити виробництво хутра в Україні. Мали б чути, адже його подання на розгляд Верховної Ради супроводжується масштабною піар-кампанією – акції, статті, телесюжети. І не даремно…

Благі наміри як це часто буває підкріплюються грошима. І отримують їх вже знайомі нам обличчя – ті ж самі громадські організації, які так прагнуть «вберегти» лося від мисливців.

Наприкінці 2018 року знайома нам ГО «Єдина планета», співзасновником котрої виступає П. Вишебаба, отримала грант в сумі $20 000 від Effective Altruism Funds на створення та пропаганду анти-хутряного руху в Україні. В анотації до гранту зазначено, що організація зосереджена зараз саме на забороні виробництва хутра, оскільки в Україні організувати його виробництво значно легше ніж в інших країнах. Однак в майбутньому, здається, боротьбу планують розповсюдити на усі тваринницькі ферми.

Грант Єдиній планеті

ГО «Відкриті клітки», що приєднались до апеляційної скарги Мінприроди про виключення лося з Червоної книги, також в 2018 році отримали грант на пропаганду проти хутряного виробництва від канадської організації «A seed of change». Грант передбачав запуск медіа-кампанії по викриттю «жахів» виробництва хутра і м’яса – реклама на білбордах, виготовлення та розповсюдження волонтерами листівок, публікація статей.

Грант Відкритим кліткам

Який зв'язок з мисливською галуззю і зокрема лосем? З чого все починалось? По-перше, лось – величний і прекрасний символ для піару, до того ж найменш популярний об’єкт полювання, отже, викличе найменше опору серед мисливської спільноти. Отримавши можливість розрекламувати себе на «боротьбі» за сохатого, нічого не тямлячи в мисливській галузі, отримуєш розкручений бренд і з легкістю заробляєш «бали». Далі отримуєш немалі кошти від іноземних благодійників і починаєш боротьбу з найменшою ланкою в галузі тваринництва – виробництвом хутра. Це – початок зміни свідомості громадян проти тваринництва загалом: якщо ви детально проаналізуєте анотації до отриманих грантів і пояснювальну записку до законопроекту 10019, значна частина котрої присвячена негативу по відношенню до тваринництва в цілому, ви  добре це зрозумієте. Навіть зміст поправок, що міститься в законопроекті, вказує на це – якщо даним законопроектом «зоозахисники» намагаються заборонити підприємницьку діяльність з утримання, вирощування та розведення тварин з метою виробництва хутра, чому ж в поправках до Кримінального кодексу передбачена відповідальність за підприємницьку діяльність по утриманню хутряних тварин загалом?

Це демонстрація планів поступового знищення ще однієї галузі через власні переконання купки «зелених», побудовані на грамотному піарі за рахунок закордонного фінансування. А рекламувати себе «зоозахисники» вміють добре, наприклад, Павло Вишебаба раніше був піарником Арсенія Яценюка. За дивним збігом обставин всього через місяць після отримання зазначеного гранту пан Вишебаба зробив операцію на оці, травмованому декілька років тому під час Революції Гідності, і прорекламував себе навіть на цьому, звинувативши у всьому мисливців. Засновник ще одного зоозахисного руху - UAnimals - Олександр Тодорчук є співзасновником піар-агентства «Gres Todorchuk PR».

А народні депутати, щоб заробити собі політичний капітал на хвилі цього піару, з легкістю слідують забаганкам «зоозахисників», бо ж правда: ламати – не будувати, навіть коли це стосується галузей народного господарства і, врешті-решт, економіки країни.