Мисливцям щодо недопущення розповсюдження АЧС

Мисливцям щодо недопущення розповсюдження АЧС

На думку науковців, основним джерелом розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС) є людина, зокрема, мисливці. Тому від них значною мірою залежить ефективність недопущення розповсюдження даного захворювання.

 Прості правила мисливцям щодо недопущення розповсюдження АЧС:

 1. Уникайте забруднення вашого мисливського спорядження кров’ю дичини;
 2. Мийте та дезінфікуйте руки, періть одяг, змінюйте та дезінфікуйте взуття після полювання;
 3. Слідкуйте за чистотою свого авто, не допускайте забруднення його кров’ю дичини;
 4. Організовуйте колективні місця для збору мертвих туш кабанів у вашому мисливському господарстві;
 5. Не переміщуйте знайдену мертву тушу в іншу місцевість;
 6. Пакуйте туші у водонепроникні пакети (мішки);
 7. Дезінфікуйте місце знаходження мертвого кабана.

Знайшли мертву тушу кабана – що робити?

Телефонуйте до управління Держпродспоживслужби та/або Обласне управління лісового та мисливського господарства, зазначивши точні координати. Отже, перед тим як відправитись на полювання, необхідно подбати про наявність в своєму телефоні контактів цих служб. Вітчизняні спеціалісти не рекомендують вживати будь-які заходи до прибуття фахівців ветеринарної медицини.

Більше про те, які причини поширення АЧС в Україні, в чому відмінність від країн Європи, чому повна депопуляція – не вихід, а також корисна інформація від німецьких спеціалістів (експеримент з «канібалізмом кабанів», не обов’язково загинуть усі і що з вакцинами) читайте тут: https://ekoinform.com.ua/?p=878

Як попередити розповсюдження АЧС (добутий кабан):

 1. Користувачі мисливських угідь мають подбати про проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
 2. Продукти полювання, які не використовуються людиною в їжу, утилізують шляхом спалювання або закопування на глибину 1,5 метрів, щоб не допустити розтягування цих продуктів іншими тваринами.
 3. Обробляти туші добутих тварин в спеціалізованих облаштованих місцях на території господарств, які дозволяють провести неодноразову мийку та дезінфекцію стін і підлоги.
 4. Транспортування продукції полювання до місця обробки – використовувати пластикові або металеві ємності, щоб не допустити попадання крові на грунт і транспортні засоби. Транспортування з мисливських господарств здійснювати в непроникній тарі (наприклад, поліетиленові мішки), які після використання необхідно утилізувати.
 5. Після полювання провести дезінфекцію транспортних засобів і пристосувань, що використовувались для перевезення, а також взуття, рук, ножів, мотузок і інших пристосувань.

Більш детальні рекомендації можна знайти тут – https://zakarpatlis.gov.ua/rekomendatsiji-schodo-poperedzhennya-rozpovsyudzhennya-achs-sered-dykyh-kabaniv/

Що таке АЧС і в чому її небезпека: http://www.asf.vet.ua/index.php/purpose-project/about-asf/203-what-is-the-asf

І наостанок відео-памятка  латвійських фахівців для мисливців: