Фото ДПСУ Фото ДПСУ https://bit.ly/3cTvVvQ

Батіг для мисливця - адмінвідповідальність

Більшість з нас є справжніми мисливцями, які з гордістю несуть це звання,  шанують законодавство, вони є людьми  честі та гідності і зразком для наслідування для підростаючого покоління.

А є особи, які носять у кишені посвідчення мисливця. Дехто отримав його по блату, не складавши іспиту і зовсім необізнаний ні в питаннях біології та поведінки тварин, ні в законодавчій базі. Декому взагалі дарують зброю разом з дозволом та посвідченням мисливця, тому і ведуть вони себе на полюванні, як ті «білявки», яким «папікі» подарували водійські права разом з авто. Для них норми і правила взагалі не існують, не кажучи вже про те, що вони поняття не мають про неписаний етичний кодекс мисливця. Тим паче, що відповідальність за порушення правил – мізерна.

Так, за даними ДАЛРУ, в 2019 році на порушників правил полювання було складено 2860 протоколів, стягнено 593 000 грн штрафів. Основну частину протоколів склали співробітники ДАЛРУ. Виходить, середній розмір штрафу склав 207 гривень. Штраф повинен стримувати від правопорушення – щоб людина двічі подумала, чи варто порушувати правила. У випадку, коли людина його все-ж таки скоїла, в залежності від обставин, умислу, тяжкості наслідків правопорушення – штраф повинен мати виховний або каральний ефект.

Вся мисливська спільнота знає, що існуюча система притягнення до адміністративної відповідальності – поле для маніпуляцій посадовців. Оскільки відсутнє розмежування тяжкості порушень правил полювання по категоріям зі встановленням відповідного розміру покарання – на кшталт правил дорожнього руху.

Отож висуваємо на обговорення пропозицію виховувати та карати порушників правил полювання більш високими штрафами і їх розмежуванням в КУпАП по категоріям. Щиро дякуємо за співпрацю авторитетним мисливствознавцям Р. Ступчуку та М. Яцику!

Стаття 85. Порушення правил використання об'єктів тваринного світу

Порушення правил полювання:

Полювання без належного на те дозволу та на заборонених для добування тварин, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин:

тягне за собою накладення штрафу на громадян сто  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) і накладення штрафу на посадових осіб  двісті  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн).

 Полювання в заборонених місцях, у заборонений час, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин:

тягне за собою накладення штрафу на громадян сто п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн) і накладення штрафу на посадових осіб - триста  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн).

  Полювання забороненими знаряддями  або способами, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин:

тягне за собою накладення штрафу на громадян двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) і накладення штрафу на посадових осіб - чотириста  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 грн).

Допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин:

тягне за собою накладення штрафу на громадян сто  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) і накладення штрафу на посадових осіб двісті  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн).

       Повторне порушення правил полювання:

 (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин):

тягне за собою накладення штрафу на громадян чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 грн) і накладення штрафу на посадових осіб вісімсот  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (13600 грн) з конфіскацією у порушника знарядь і засобів вчинення правопорушення (у тому числі транспортних засобів, зброї  та пристроїв які застосовувалися для незаконного полювання), чи без такої та позбавлення права полювання на три роки.

    Полювання, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також переміщення, транспортування, перенесення, пересилка, передача, зберігання, реалізація та переробка продукції полювання без підтверджуючих документів або транспортування, перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання:

тягне за собою накладення штрафу на громадян вісімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (13600 грн) з конфіскацією у порушника знарядь і засобів вчинення правопорушення (у тому числі транспортних засобів, зброї та пристроїв, які застосовувалися для незаконного полювання) та позбавлення права полювання на три роки;  на посадових осіб тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн) з конфіскацією у порушника  знарядь і засобів вчинення правопорушення (у тому числі транспортних засобів, зброї та пристроїв які застосовувалися для незаконного полювання) та позбавлення права полювання на три роки.