Програма реформування - "Блок А" мисливці

Програма реформування - "Блок А" мисливці

Ми вже обговорили бажання і можливості «трьох стовпів» мисливської галузі. Тому сьогодні виносимо на обговорення мисливської спільноти конкретні питання, які потребують вирішення при реформуванні мисливської галузі. Блок А – мисливці.

Ініціювання змін до законодавства, що передбачатимуть:

Введення в ЗУ термін: МИСЛИВЕЦЬ – особа, що сприяє відтворенню диких тварин, яка має право на добування (відстріл, відлов) мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах.

Створення електронного кабінету мисливця: Особистий кабінет мисливця на ресурсі ЦОВВ з доступом окремих посадових осіб  ЦОВВ та особисто мисливця, в якому відображаються № мисливського квитка, сплата щорічного мита, порушення правил полювання та покарання, участь в полюванні та здобуті тварини.

Скасування щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання: облік добутої дичини і порушення правил полювання відображаються в особистому електронному кабінеті мисливця.

Видача перших мисливських посвідчень: видача відбувається після проходження курсів з теоретичних знань і практичних навиків і складання іспитів, в т.ч. зі стрільби.

Дозволити мисливцям у присутності посадової особи КорМУ проводити селекційний та вибірковий діагностичний відстріли мисливських тварин: внесення змін в ст. 32 ЗУ

Збільшити  термін дії дозволу на зброю: замість 3-х років повинно бути не менш 7-ми. Внесення змін в п.2.2. ІНСТРУКЦІЇ про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів

Скасування дозволу на придбання мисливської зброї при наявності дозволу на право зберігання, носіння того самого класа зброї, сертифікований продавець вписує в наявний дозвіл відомості про придбану зброю та повідомляє МВС

Право на придбання гладкоствольної зброї з 18 років, нарізної з 23 років. Внесення змін в п.12.1 ІНСТРУКЦІЇ МВС

Боротьба з браконьєрством: введення поняття  «браконьєрство» та кримінальної відповідальності за останнє, треба відокремити в свідомості суспільства мисливців, які порушують правила полювання, від осіб, які свідомо вбивають мисливських тварин заради наживи. Внесення змін в ЗУ

Реорганізація  УТМР задля надання МУ первинним колективам ОТГ чи декілька сіл 3000-6000 га на 20-30 мисливців. Сьогодні 23,6 млн Га знаходиться в управлінні 309 організацій, а буде в 4700.

Ліквідація держмисливгосподарств з наданням МУ міським мисливцям 3000-6000 га на 20-30 мисливців Сьогодні близько 4 млн Га знаходиться в управлінні 172 організацій, а буде в 800.

Надання угідь, які знаходяться в резерві не затребуваних угідь 8 млн Га, це 1600 нових користувачів. З урахуванням «інших» в країні може бути близько 8000 мисливських господарств, тобто одне господарство на 30-40 активних мисливців.

Встановлення національного «Дня мисливця»: подання Президентові на встановлення цього свята після визначення серед мисливців бажаної дати.

Блок Б «Користувачі» і Блок С «Органи влади» розглядатимемо в наступних публікаціях.