Про мисливське господарство Угорщини з перших вуст

Про мисливське господарство Угорщини з перших вуст

В зв’язку з розпочатим нами обговоренням Програми реформування мисливської галузі України, щоб перейняти досвід успішного ведення мисливського господарста і перенести його на вітчизняні реалії, ми попросили у редакції угорського мисливського журналу Magyar VADÁSZLAP відповісти на наші питання – як влаштоване мисливство в Угорщині.

В Угорщині стати мисливцем можуть усі, кому виповнилось 18 років, в т.ч. й іноземні громадяни, за умови наявності юридичних документів, що підтверджують їх проживання на території країни. Якщо ж іноземці бажають приїхати в Угорщину на полювання, вони мають оформити тимчасову мисливську ліцензію і дозвіл на свою зброю. Зазвичай, офіси організаторів таких полювань допомагають іноземним мисливцям отримати усі необхідні документи.

В Угорщині існують і державні, і приватні мисливські господарства. Термін оренди угідь становить 20 років, його можна подовжити. Людина, якій належить земля, має право на полювання на ній. Тому, наприклад, якщо в ревірі (мисливському господарстві) є поля, які не належать мисливцям, вони повинні отримати дозвіл від власників землі на те, щоб «орендувати право на полювання». Тварини є власністю держави, але добута тварина стає власністю мисливця.

В Угорщині діє річний пропуск на полювання. Разом з дозволом на володіння зброєю цей документ дозволяє стати членом мисливського товариства. Можна також звернутись в один з ревірів, де мисливець має бажання пополювати, і укласти з ним угоду на полювання. Річну квоту на добування різних видів тварин дає держава. Тут функціонує Національна база даних по полюванню, де можна знайти різноманітні статистичні дані http://www.ova.info.hu/vgstat.html.

Загалом, система управління мисливською галуззю в Угорщині сильно змінилася. Тепер тут є міністерство, регіональні мисливці, мисливці кожного округу і так далі до самого базового рівня звичайних мисливців. Це складна організація, схожа на піраміду, – зазначає наш співрозмовник.

В Угорщині розвинене і вольєрне господарство. За умови наявності достатньої площі землі (наприклад, 500 га для дикого кабана), оформленні необхідних дозволів, забезпеченні належних умов для тварин, можна будувати вольєри. Вони бувають як державні, так і приватні.

Незважаючи на те, що браконьєрів, за словами журналіста, упіймати важко, якщо це все ж вдається – їх чекає в’язниця. Міра покарання залежить від тяжкості злочину, але зазвичай браконьєри володіють незаконною зброєю, це означає, що вони порушили кілька законів. Якщо звичайного мисливця спіймали на браконьєрстві, то він має сплатити штрафи і віддати свій дозвіл на полювання. Для протидії браконьєрству держава зобов'язує мисливські товариства наймати 1 керуючого дикою природою (єгеря) на 3000 га.

Щиро дякуємо за надані відповіді Bodi Abel, редактору журналу Magyar VADÁSZLAP

https://vadaszlap.hu/