Покращення водойми для приваблення качок – німецький досвід.

Покращення водойми для приваблення качок – німецький досвід.

Ми вже розміщували інформацію про практичні поради для розведення диких качок http://gsvms.org.ua/uk/katehorii/statti/item/335-praktychni-porady-po-rozvedenniu-dykoi-kachky, а цього разу поділимось досвідом німецьких мисливців – як зробити так, щоб качки постійно прилітали на вашу водойму.

 Повертаючись з полювання в повному розчаруванні, німецький мисливець задумався над тим, чому дикі качки не прилітають до його водойми? Можливо, варто було докласти трохи зусиль? Та як же зробити водойму привабливішою для пташок?

 Є три основні чинники, на які варто звернути увагу.

1. Водойми повинні мати достатню кількість «пасовищ».

2. Достатню кількість місць для розмноження.

3. Рослинність має відповідати вимогам для безпечного мешкання пташок.  

 Крижні полюбляють водойми з характерною прибережною рослинністю: звисаючими деревами і кущами, очеретом і комишами, такі рослини дають змогу і захиститися від хижаків, і влаштувати місця для розмноження. Тож якщо ваша водойма такої рослинності не має – варто це змінити.

 Штучне створення очеретяних насаджень може відбуватись за допомогою цілих рослин з коренем, посадками з проростків або ж живцюванням , саджанці можна викопати на іншій водоймі. Найпростіший спосіб – розсаджування кореневищ з паростками. Навесні заготовлюються саджанці висотою до 30см, і наполовину вставляються в землю на новій водоймі. Як правило, на квадратний метр слід садити від 40 до 60 живців (відстань окремих рослин один від одного близько 14 сантиметрів). Очерет з роками буде швидко розростатись, тому необхідно стежити за тим, щоб водойма не заросла росинами повністю. Справа в тому, що повне заростання водойми рослинами призводить до її евтрофікації – вона стає надзвичайно багатою на поживні речовини, але це сприяє зростанню водоростей. З одного боку – крижням до вподоби такі «поживні» водойми, але з іншого боку, після відмирання і розкладання рослин вони призводять до втрати кисню у водоймі, її продуктивність втрачається. Щоб цього уникнути, навесні, до початку розмноження крижнів, очеретяні пояси підстригають.

Ententeich Rahn 093 Kopie

 До вподоби крижням і штучно створені місця для відпочинку, де вони можуть просушити пір’я.  Німецькі мисливці широко застосовують плоти, до яких прив’язують шнур і кіл, що вбивають на березі водойми. На таких плотах викладається і підгодівля для пернатих – зернові, кукурудза, горох. На відміну від такого способу підгодівлі, при якому корми розсипають на березі, їх викладка на плотах з бортиками має перевагу – їжа не потрапляє у водойму, качки швидко з’їдають корм і тому краще його приймають. Якщо зробити на плоту металеву обшивку, вона запобігатиме потраплянню щурів.

Entenfloss Rahn 089 Kopie

Звичайно, німецькі мисливці також широко практикують встановлення штучних гнізд. Для цього обирають місця з багатим рослинним укриттям поблизу води. При цьому вони відзначають, що навіть при наявності достатніх природних можливостей для гніздування, качки полюбляють селитися у великих «будиночках».Однак, що занадто – то не здраво, тому все ж таки варто пам’ятати, що качині будиночки повинні тільки розширювати існуючі природні можливості для розведення, а не замінювати їх повністю.

 Отже, пропонуємо вам ознайомитися з таким варіантом будиночку для качок від німецьких мисливців.

Bruthaus Rahn 070

Внутрішня частина качиних будинків повинна бути закрита і забезпечена сходинкою. Практика показує, що ворони не залітають в темні будиночки. Їх забезпечують металевою манжетою, щоб в будиночок не забралися криси чи тхори. Встановлюють такі будинки прямо в ставках і озерах, на рівнинних берегах. При встановленні на місцях з водотоком, варто шукати місце з невеликою течією, інакше каченят, які випадково можуть випасти з будиночку, просто змиє водою. В залежності від водойми, паля, на якій кріпиться будинок, має бути довжиною на 1м вище середнього рівня води. При цьому, як відмічають німецькі мисливці, каченята, які роблять свій перший стрибок у воду, можуть подолати висоту до 8м вільного падіння.

Інструкції

Як побудувати пліт

Entenfloss Rahn 007 Kopie 2

Entenfloss Rahn 012 1

Будівництво "будиночку"

Bruthaus Rahn 027

Bruthaus Rahn 043

Bruthaus Rahn 104

Тож кожен мисливець має пам’ятати, що його завдання – не лише добувати, а й сприяти відтворенню диких тварин.

Джерело

https://wildundhund.de/entenhausen-soll-schoener-werden/