Звернення щодо Лімітів

Звернення щодо Лімітів

Прем’єр-міністру України

Д.А. Шмигалю

Вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

 

 Копія: Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України

Р.Р. Абрамовському;

 Міністру юстиції України

Д.Л. Малюсьці

 Шановний Денисе Анатолійовичу!

Громадська спілка «Всеукраїнська мисливська спілка», що захищає права та інтереси українських мисливців і користувачів мисливських угідь, звертається до Вас через кричуще порушення вітчизняного законодавства органами виконавчої влади, діяльність котрих координується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 19 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» з 1 травня розпочинається сезон індивідуального полювання на самця козулі. Даний вид полювання здійснюється за ліцензією, відповідно до Лімітів, які встановлюються органами виконавчої влади на кожен мисливський сезон. У зв’язку з реорганізацією центральних органів виконавчої влади, відповідно до Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затверджене постановою КМУ від 17.02.2021р №124, Мінагрополітики позбавлено повноважень щодо затвердження Лімітів. Натомість відповідно до Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затверджене постановою КМУ від 25.06.2020р №614, ці повноваження закріплені за Міндовкілля. Про це свідчить і Інструкція щодо застосування порядку встановлення лімітів використання диких тварин, віднесених до природних ресурсів загальнодержавного значення, затверджена Наказом Мінприроди України №116 від 26.05.1999р зі змінами та доповненнями (далі – Інструкція).

Відповідно до п. 2.8 Інструкції Держлісагентство зводить проекти лімітів і разом з висновками та пропозиціями щодо їх затвердження подає їх на розгляд Міндовкілля. За наявною у нас інформацією, Держлісагентство подало на розгляд Міндовкілля проєкт Наказу Про затвердження Лімітів 17.03.2021р листом №03-04/1878-21.

Відповідно до п. 2.9 Інструкції Міндовкілля протягом місяця розглядає подані Держлісагентством проекти лімітів використання мисливських тварин і затверджує їх наказом. Наказ Міндовкілля в установленому порядку подає на державну реєстрацію до Мін’юсту. Проєкт Наказу Міндовкілля «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон 2021-2022 років» був підписаний 26.04.2021р, отже, з порушенням п. 2.9 Інструкції. На даний час зазначений Наказ не зареєстрований в Мін’юсті. Таким чином, вже майже місяць триває порушення вимог ст. 19 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» в частині початку сезону індивідуального полювання на самця козулі з 1 травня.

Звертаємо Вашу увагу, що дане порушення українського законодавства є системним. З часу впровадження Лімітів в 2016 році вони буди затверджені в передбачений законодавством строк у 6 сезонах із 16-ти. В останні роки ситуація погіршилась, і це вже сьомий (!) рік поспіль, коли Ліміти не затверджуються до 1 травня. Як наслідок – українські мисливці позбавлені можливості реалізації свого законного права на полювання, а користувачі мисливськими угіддями не можуть спланувати ведення господарської діяльності. Окрім того даний вид полювання має також важливе екологічне значення, оскільки вибіркове вилучення самців козулі дозволяє сформувати здорову і продуктивну популяцію. Така практика нехтування правами мисливців є неприпустимою у розвинених країнах, і суперечить принципам Європейської хартії полювання та біорізноманіття, рекомендованими усім Сторонам Бернської Конвенції її Постійним Комітетом.

Враховуючи викладене вище, а також той факт, що діяльність Міндовкілля і Мін’юсту спрямовується і координується КМУ, просимо Вас вжити усіх можливих заходів задля негайного забезпечення затвердження і державної реєстрації Лімітів використання диких парнокопитних та хутрових звірів у сезон 2021-2022 років, та припинити кричуще нехтування правами українських мисливців.