Вакансія заступника директора МГ

Вакансія заступника директора МГ

Ролі у мисливському господарстві – хто і за що має відповідати?

Мисливське господарство залишається збитковою галуззю. Надходження від ведення мисливського господарства лише на 40% покривають витрати. Кількість галузевих спеціалістів є низькою, а їх кваліфікація часто не відповідає нинішнім вимогам. Таке із року в рік зазначено у звітах державних органів, відповідальних за мисливство в Україні. Більшість користувачів безповоротно інвестують у мисливську галузь значні кошти. Мотивацією для таких інвесторів є їх захоплення полюванням і бажання побудувати мисливське господарство за передовим європейським зразком, про який всі ми багато чуємо. Однак, щоб мати можливість вкладати кошти в мисливство, інвестори мають їх десь заробляти, а для «будівництва і розвитку» господарства шукають кваліфікований персонал. І тут виникає проблема, про яку і хотілося би поговорити на одному реальному прикладі.

Проведення біотехнічних заходів, організація охорони угідь, дичинорозведення, боротьба з хижаками – все це потребує значних витрат. Отримувати доходи господарство може лише від проведення полювань та від надання супутніх послуг. Найчастіше вітчизняні реалії змушують зосереджувати увагу на доведенні чисельності тварин до оптимальної, боротьбі з браконьєрством. Однак, досягнувши відчутних результатів у веденні мисливського господарства, з’являється нова проблема – виявляється, що нікого не вчать заробляти кошти. Чисельність тварин в господарстві вище оптимальної, і є можливість надавати послуги по проведенню полювань, та клієнтів немає – вони про цю можливість і не чули.

До прикладу, здобуваючи освіту у Великобританії, майбутніх єгерів вчать організації дня полювання: розрахунку витрат, рекламі, підготовці і власне самому проведенню полювання і наданню супутніх послуг. Пошук клієнтів у 21-сторіччі передбачає вміння користуватись сучасною технікою і хоч мінімально розбиратись в інтернет-технологіях: соцмережах, веб-сайтах. Та чи вчать хоч когось із вітчизняних фахівців мінімальним знанням комерції? Адже мало яке господарство може дозволити собі окрему посаду на кшталт менеджера по роботі з клієнтами або рекламщика.

У нас єгері виконують чисто господарські функції (заготівля і викладка кормів, рейди, догляд за територією, супровід мисливців на полюванні). Є проблема низьких заробітних плат по галузі. Та замість того, аби організовувати більше легальних полювань, заробляти кошти для господарства і завдяки зростаючим доходам мати можливість отримувати більшу заробітну плату і собі, нерідкі випадки проведення «лівих» браконьєрських полювань, за котрі гроші ідуть в кишеню єгерю. 

Мисливствознавці, які нерідко обіймають посаду директора, керують організацією усіх процесів, займаються бюрократією і розвитком мисливськогосподарської діяльності. Але так виходить, що отримуючи гарантовану заробітну плату, вони не поспішають сильно «напрягатися», щоб отримувати додаткові доходи для господарства.

Я хочу вам навести приклад ТОВ «Мисливці Полісся», де за 7 років змінилось 7 мисливствознавців з функціями керівника господарства. З позиції інвесторів, які бажають побудувати сучасне мисливське господарство і готові витрачати на це власні кошти, справедливо очікуючи позитивних змін у господарстві від працівників, які за це отримують зарплату. Отже, наш досвід пошуку відповідального керівника господарства.

№1 – молодий спеціаліст одразу після ВУЗу. Досвіду немає, немає ні бажання самоосвіти, ні бажання особливо напрягатися на роботі. Свобода дій при повній безвідповідальності, і як результат – два роки псу під хвіст.

№2 – вища спеціальна освіта, наявність досвіду, але у крові «У неділю веселощі - у понеділок похмілля. Хоч горілка, хоч вино, а все одно»…

№3 – вища спеціальна освіта, наявність досвіду, собачатник. Однак ймовірно вирішив, що приватне господарство, багате на дичину, це класне місце для задоволення його мисливської пристрасті, чим взагалі-то в основному і займався

№4 – не закінчена спеціальна освіта, досвід роботи єгером. У ході роботи підтвердилось, що відсутність досвіду керівництва персоналом, незнання сучасних цифрових технологій і менеджменту не дозволяють керувати господарством. На додачу до цього – непорядність в розпорядженні фінансами і проведення лівих полювань.

№5 і № 6 – не спеціалісти, результати роботи можна оцінити на три з мінусом. Після випробувального терміну – розпрощались.

№7 – вища спеціальна освіта, наявність досвіду. Неефективне керівництво персоналом, не має мінімальних знань менеджменту і сучасних цифрових технологій, не був налаштований на отримання результату, та й сам процес вів «як мокре горить». Пенсійний вік дається взнаки, але господарство це не заміський будинок для людей похилого віку…

Як результат, ми вимушені не лише інвестувати свої кошти в господарство, а й в буквальному сенсі самостійно їм управляти – від вивчення принципів ефективного дичинорозведення і керівництва процесами по створенню сприятливих умов для цього «на місці», до самостійного пошуку клієнтів.

Так, за ці 7 років нам вдалося досягти відчутних результатів у збільшенні чисельності диких тварин – копитних, пернатих і хутрових. Створити всі умови для комфортного проживання зі зручностями (опалення, санвузол, душові кімнати, окреме проживання) як для гостей, так і для працівників. Є і облаштований та зариблений став. На додачу до заробітної плати система бонусів від доходів. Живи, працюй, та заробляй собі, персоналу і господарству. Але так, мабуть, у Європі. А ми до сих пір асоційований член не лише як держава, а й менталітетом співробітників.

Однак, ми не втрачаємо надії: щоб знайти самородок, треба перемити не одну тонну породи... Отож, запрошуємо на відкриту вакансію:

Заступник директора, мисливствознавець, рибовод

Унікальна можливість для справжнього мисливця і рибалки поєднати своє захоплення з роботою та ще й з достойною оплатою.  Пропонуємо шанс уникнути кризи середнього віку, проводячи робочі дні на лоні природи.

Вакансія заступника директора, мисливствознавця в МГ «Мисливці Полісся» передбачає:

Проживання у службовому житлі зі всіма зручностями, кухнею

Службове авто

Можливість перебувати на лоні природи протягом усього робочого дня

Графік роботи ненормований.

Від кандидата очікуємо:

Наявність вищої освіти

Вміння працювати з сучасною технікою (комп’ютер, смартфон, фотопастки)

Наявність посвідчення водія, мисливського квитка, рушниці

Вміння налагодити адміністративні процеси.

Ваші обов’язки включатимуть:

Організація та керівництво роботою мисливського господарства

Організація і проведення полювань, надання послуг з рибальства

МГ знаходиться у Пулинському р-ні, Житомирської обл, і займає площу 6,8 тис.га і 26га зариблений став.

Заробітна плата 20 000 грн. +бонуси від полювання та риболовлі

Не втрачай шанс ­– надсилай резюме Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 0687906544 Сергій Анатолійович