Дискусія "Полювання в ХХІст: за та проти"

Нещодавно на одеському телебаченні відбулась дискусія між Мисливцями та «ВегаЗооЕкоками». Вони звинуватили мисливців в протиправному втручанні в природу. То давайте розберемось, хто їй більше нашкодив?

Ще 9000 років до н.е. наші предки розділились на два табори. Мисливці і збирачі користувались дарами природи?. Землероби і скотарі осіли в своїх поселеннях і почали радикально змінювати навколишнє середовище шляхом його культивації. Вони забрали з природи диких тварин, приручили і в кінцевому випадку закрили у клітках, щоб годувати незрозуміло чим і вбивати мільярдами! Але «вбивцями» вони називають мисливців, які продовжують користуватись природними ресурсами в обмеженій кількості, використовуючи лише «надлишки», охороняючи тварин і відтворюючи їх популяції.

Сьогодні, за даними WWF (Всесвітній фонд охорони природи) https://bit.ly/2JaT408, половину всієї придатної для життя поверхні планети використовують для виробництва продуктів харчування. Наслідок цього впливу на планету – за останні 40 років на 60% знизилась чисельність диких хребетних тварин. Україна не виключення, і також продовжує втрачати природні екосистеми. В деяких областях більше 80% території є орними землями, котрі колись були середовищами існування диких тварин. Біорізноманіття, як і ми з вами, страждає від хімізації в сільському господарстві. Вони не рахують, скільки тварин гине від сільськогосподарської техніки, і вважають, що їх знищують мисливці, маючи право добути 1 зайця за день полювання.

Вирубувались «легені» нашої планети, розорювались колосальні території, знищувались середовища існування диких тварин. Лише для того, щоб виростити «штучну» їжу або з’їсти 4кг овочів замість 200гр екологічно чистого м’яса. Чи має право «ВегаЗооЕко» звинувачувати у всіх гріхах людства мисливців? Навіть не задумуючись, що мисливці регулюють чисельність диких тварин і для того, щоб зберігати ліси.

Сьогодні мисливці залишаються тим бастіоном, який намагається протидіяти подальшій руйнації «домівки» диких тварин❗️ Для підтримки достатньої чисельності диких тварин мисливці оберігають не лише їх самих, а й середовища їх перебування, протидіючи підпалам, незаконній вирубці лісів, засміченню і т.д.