Економічна цінність полювання - ЄС і США

Економічна цінність полювання - ЄС і США

Президент Федерації мисливських і природоохоронних асоціацій Європейського союзу (FACE) Мікл Ебнер опублікував звіт «Економічна цінність полювання в ЄС»[1] за підсумками 2016 року.

У ньому сказано, що полювання не тільки виконує ряд завдань, таких як, наприклад, управління дикою природою, але воно також є величезним економічним фактором. Для сільських районів Європи полювання має дуже важливе значення з економічної точки зору.

В цілому в Європі налічується 6,7 млн ​​мисливців, які інвестують в економіку €16 млрд. У середньому мисливець в Європі витрачає €2400 на рік. Мисливська галузь в Європі забезпечує 102,6 тисяч робочих місць - професійних мисливців і єгерів, тренерів і виробників кормів для собак, виробників і продавців зброї і спеціальних предметів, одягу і аксесуарів для полювання. Наприклад, в 2015 році у Франції полювання забезпечило 25 800 робочих місць, французи витратили на нього €3,6 млрд.

Подібне дослідження було проведено в 2016 році і декількома державними службами США[2]. Його результат продемонстрував, що в 2016 році в США 11,5 млн осіб (від 16 років і старше) виходили на полювання. Витратили на це заняття американські мисливці $26,2 млрд.

І для порівняння наведемо дані 2016 року по Україні: більше 476 000 мисливців, більше 6000 працівників мисливського господарства, 1113 мисливських господарств (користувачів мисливських угідь), які інвестували в ведення мисливського господарства понад $10 млн, в тому числі майже $4,7 млн ​​- в охорону і відтворення диких тварин.

Важливо також відзначити, що в цивілізованих країнах розвинений ринок продукції полювання - м'яса дичини. Наприклад, у Франції[3] щорічно продається близько 15 000 тонн м'яса дичини, що в грошовому вираженні перевищує €100 млн. У Німеччині 82% жителів вважають м'ясо дичини здоровим і натуральним продуктом, тому його можна придбати практично в усіх точках роздрібної торгівлі, а страви з м'яса дичини пропонують багато ресторанів.

Крім економічного вкладу мисливці виконують також ряд дуже важливих завдань - добровільно працюють над збереженням природи: управління популяціями диких тварин, контроль хижаків і інвазивних чужорідних видів, підтримання лісів, збереження і відновлення середовищ існування диких тварин, створення різних огорож, коридорів для тварин і т. д., зимова підгодівля, збереження біорізноманіття.

У всьому світі мисливці приносять економічну, екологічну та соціальну користь, а також дбають про збереження біорізноманіття для майбутніх поколінь. Саме тому полювання існувало, існує і буде існувати, навіть якщо це не подобається «зоозахисникам» на чолі з міністром екології О.М. Семераком та директором КЕКЦ В. Борейко!

МИСЛИВЦІВ

 Джерела:

[1] http://www.face.eu/sites/default/files/documents/english/economia_della_caccia_27_9_2016_en.pdf

[2] https://wsfrprograms.fws.gov/subpages/nationalsurvey/nat_survey2016.pdf

[3] https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/external-studies/2014/milk-meat-origin-labelling/fulltext_meat_en.pdf