Полювання в Німеччині - частина ІІ

Полювання в Німеччині - частина ІІ

«Лісовий та мисливський журнал» вже розповідав про мисливське господарство по-німецьки (тут), але викласти весь той досвід, яким можуть похизуватись німці, у одній публікації було неможливо, тож продовжимо…

Мисливське господарство в Німеччині є взірцем у Європі й до їх рівня треба прагнути всім країнам, тим більше Україні. Варто тільки згадати про те, що у Німеччині, яка має таку ж кількість мисливців, як у нас, і меншу площу мисливських угідь (32 млн. га), добувають за мисливський сезон близько 76 тис. оленів, 70 тис. ланей, 640 тис. кабанів та, увага!, більше одного мільйона голів козуль.

Цікавим є той факт, що незважаючи на те, що мисливці у Німеччині добувають мільйони голів диких тварин щороку, німецька громадськість, на відміну від української, підтримує їх і вважає, що мисливці роблять дуже багато задля збереження довкілля та його диких мешканців.

dobuto

Портрет німецького мисливця

Німецька Асоціація Мисливців у 2016 році вперше провела соціально-демографічні дослідження, це дозволило намалювати портрет середньостатистичного мисливця у Німеччині. Це чоловік 35 та жінка 36 poків, у більшості випадків мають сім’ю i дітей.

portret

Головне – громадська думка

За результатами опитувань у 2016 році Інститутом досліджень i комунікацій ринку (Іnstitut fur Marktforschung und Коmmunikаtiоn, GmbН, lFA) понад 80 відсотків німців переконані, що полювання необхідне для регулювання популяцій диких тварин i запобігання нанесенню шкоди дичиною насадженням у лісах i на полях. 88% німців вважають, що мисливці люблять i піклуються про природу, а 90% впевнені, що мисливці підгодовуючи диких тварин, рятують їх від загибелі взимку. Зрештою, 50% німців розповіли, що у них с знайомі мисливці й вони підтримують їх, 87% респондентів не погоджуються зі ствердженням, що головна мета німецького мисливця - м'ясо i трофей. За останні 15 років, людей, які вважають саме так, побільшало на 10%. Зацікавленість у мисливстві серед населення можна бачити на зростанні кількості мисливців i реалізації ліцензій на полювання. Якщо у 1990 році було продано 311 тисяч ліцензій, то у 2015 році – вже майже З82 тисячі.

license

I це при тому, що стати мисливцем у Німеччині не так-то й просто - треба закінчити 100-годиннi мисливські курси, потім скласти теоретичні й практичні іспити. Kpiм володіння зброєю, кандидату у мисливці необхідно знати: біологію тварин, екологію, мисливське законодавство, правила риболовлі, мисливську етику, історію полювання, закон про зброю, види та технічні характеристики зброї, правила техніки безпеки, мисливське собаківництво, ветеринарію, хвороби тварин та їx лікування i запобігання, правила санітарії та багато іншого.

Це стосується й іноземних мисливцiв-тyристiв, навіть якщо маєш міжнародне посвідчення мисливця, це не дає тобі права полювати у Дойчландi, склавши іспит, мусиш довести німцям, що ти справжній мисливець.

Курси мисливців у Нiмеччинi настільки популярні, що на них можна побачити як 14-рiчного школяра, так i 80-рiчного пенсіонера. Середній же вік абітурієнтів становить 35 років, понад 70% з яких живуть у сільській місцевості й саме селянину-мисливцю у Hiмеччинi приділяється якнайбільше уваги.

Останніми роками спостерігається тенденція до збільшення жінок, які хочуть стати мисливцями. Існують навіть окремі мисливські клуби для жінок, семінари, змагання. Нині в Німеччині відсоток жiнок-мисливцiв становить – 7%, проте цей відсоток постійно зростає i сьогодні на підготовчих курсах навчається вже більше 20% представниць слабкої cтaтi.

portret

У Нiмеччинi полювання - не є привілеєм заможних. За статистикою Німецької Асоціації Мисливців (Deutsche Jagdverband (DJV), яка налічує 245 тисяч членів, 25% з них - люди робітничих спеціальностей, фермери, студенти, також багато працівників офісу, педагогів, медичних працівників.

naboiТаку популярність мисливства та повагу суспільства до нього, як ви розумієте, отримати не так просто. На відміну від України, Німецька мисливська громада витрачає на свій імідж багато сил та коштів. Але головне це робота та її результати, робота з екологічними організаціями та ЗМІ, робота над культурою та освітою самих мисливців тощо. Німецькі мисливці організовують курси, навчальні класи, екскурсії та фестивалі для дітей та молоді, видають просвітницьку літературу, залучають до мисливського життя громадськість.

Мисливство, як фактор економіки.

У середньому, кожен німецький мисливець витрачає понад 4340 євро на piк. 1570 євро на piк обходиться німецькому мисливцю оренда мисливських угідь. Майже 910 євро на piк - транспорт, 520 євро - бiотехнiя, З90 євро йде на зброю та набої, 280 євро - на екіпірування, 270 євро - на збитки, заподіяні дичиною (потрави) i 180 євро на piк - утримання собаки.

Kpiм того, близько 220 євро на piк з кишені мисливця йде на охорону та відтворення довкілля та диких тварин. Таким чином майже З75 тисяч мисливців у Німеччині інвестують більше 82,5 млн євро на piк в охорону довкілля. Загальний, річний товарообіг мисливської галузі становить 750 млн євро, а сума інвестицій у розвиток мисливського господарства сягає 1,6 млрд євро на piк.

vartist

Це колосальні кошти для української економіки, враховуючи, що у нас у мисливське господарство вкладається близько 7-8 млн євро на piк, а прибутки від мисливства i того менше - 3-4 млн євро, принаймні це офіційні дані держстатистики.

Тому, нам є над чим працювати i куди рухатись. А щоб ще більше переконати вас у цьому, перегляньте iнфографiку з офіційними цифрами Німецької Асоцiацiї Мисливців.

Підготував Роман Новіков,

"Лісовий та мисливський журнал"

infogr