Звернення «АКМтаРГ» та «ВМС» до мисливської спільноти

Звернення «АКМтаРГ» та «ВМС» до мисливської спільноти

З 2000 року, коли в Україні було прийнято Закон «Про мисливське господарство та полювання», центральний орган виконавчої влади в царині мисливства здійснив три спроби реформувати мисливську галузь: в 2015, 2017 та 2019рр були розроблені відповідні програми і стратегії. В 2015 році в рамках програми ENPI FLEG II, що фінансувалась ЄС, українська делегація за участі начальника управління мисливського господарства та полювання ДАЛРУ  І. Шеремета відвідала Польщу, Словаччину та Угорщину з метою вивчення їх досвіду ведення мисливського господарства. Однак, усі ці спроби жодного разу не дійшли далі розробки проектів. Як слушно зазначив О. Проців у статті «Декілька думок щодо концепції розвитку мисливського господарства в Україні» – «система не може реформувати себе сама».

Як наслідок – постійно з’являються додаткові обмеження, зменшується число активних мисливців, в багатьох випадках спостерігається їх низька обізнаність і культура, розквітає браконьєрство, чисельність мисливських видів тварин в десятки і сотні разів менше, ніж в європейських країнах, на мінімальному рівні знаходиться дичинорозведення.

Тому ми пропонуємо усій мисливській спільноті прийняти участь в розробці Програми реформування мисливської галузі та написанні нової редакції Закону «Про мисливське господарство та полювання», як кажуть – з чистого аркушу. Ми поки що не Європа, але вже і не Радянський Союз. Тому  давайте відійдемо від красивих лозунгів «за європейський розвиток», а візьмемо найкраще від європейської і української практики, і створимо нові правила гри з урахуванням національних особливостей, традицій, менталітету.

Для цього пропонуємо створити «Всеукраїнське мисливське віче», яке буде напрацьовувати пропозиції та обговорювати їх в соціальних мережах. В подальшому на їх базі будуть створені програма реформування та нова редакція закону, які ми спільно затвердимо на всеукраїнському з’їзді мисливців і користувачів мисливських угідь. «Гарячі голови» хочемо одразу попередити – давайте не справджувати приказку «поспішиш – людей насмішиш». Беремо до уваги, що на даний час перед органами законодавчої і виконавчої влади стоять важливі загальнодержавні питання, як-то боротьба з коронавірусом, децентралізація, місцеві вибори – тому їм не до мисливства. Ми плануємо, що робота по напрацюванню програми і закону триватиме до кінця 2020 року, а з 2021 року варто розпочинати лобіювання їх прийняття.

Усі матеріали для ознайомлення та подальшого обговорення будуть розміщені на сайтах наших організацій, в фейсбуці та розіслані засобами електронного зв’язку.

Бажаючих приєднатись до цієї роботи запрошуємо вступати в групу https://www.facebook.com/groups/vmveche/

Після формування остаточної Програми і Закону мисливська спільнота, по прикладу шахтарів, має примусити владу зробити цю реформу та прийняти закон, не дивлячись на будь-яку реакцію анти-мисливського руху.

Давайте єднатись не на словах, а на ділі, і спільно працювати, не шукаючи відмовок. Адже лише від нас самих залежить – в якому стані буде знаходитись українське мисливство.

Почесний Президент ГС «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» Олександр Безкоровайний та

Голова ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» Сергій Андросюк.