Самосійні ліси – шлях до узаконення

Самосійні ліси – шлях до узаконення

Ліс – середовище існування диких тварин, тому проблема його збереження є вкрай актуальною для мисливців. Особливе місце в ній займають самосійні ліси.
Вони утворились природним шляхом на покинутих після ліквідації та реорганізації колгоспів полях. Юридично – це землі сільськогосподарського призначення, тому як тільки на таку ділянку знаходять власника, самосійний ліс вирубують для обробки поля. Восени 2020 року Президент підписав Указ, котрим сільгосп землі передали з державної в комунальну власність, і влада ОТГ розпочала активну роздачу земель в оренду для поповнення бюджету.
Таким чином, проблема вирубки самосійних лісів погіршується. За підрахунками експертів їх загальна площа може сягати 300-500 тис. га.
7 червня Президент дає старт проекту «Зелена країна», мета котрого – за 10 років збільшити площу українських лісів на 1 млн. га. Для цього, серед іншого, перед КМУ поставлена задача ідентифікувати самосійні ліси і вжити заходів для їх збереження.
11 червня у ВРУ був зареєстрований Законопроект 5650 «Щодо збереження лісів». Ним передбачено визначення механізму збереження самосійних лісів з подальшим веденням лісового господарства на цих територіях; і встановлення заборони на розорювання пасовищ і сіножатей на період до 01.01.2025 року.
Ми всебічно підтримуємо наміри авторів Законопроекту зберегти природні ділянки – середовище існування дикої фауни, і закликаємо усіх мисливців також висловити свою підтримку – у соцмережах та зверненнях до депутатів!
Фото UNCG