ГС «ВМС» долучилась до відстоювання прав користувачів мисливських угідь в судових інстанціях!

ГС «ВМС» долучилась до відстоювання прав користувачів мисливських угідь в судових інстанціях!

ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» (ГС "ВМС") продовжує боротьбу «Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств» (Асоціації) проти безпідставного рішення щодо включення лося до Червоної книги.

«Асоціація», об’єднавшись зі своїм членом - ТОВ «Метос» - відстоює в окружному адміністративному суді м. Києва скасування Наказу Мінприроди України № 481 від 19.12.2017 року про внесення лося європейського до Червоної книги (ЧКУ), який не був обґрунтований згідно чинного законодавства та базувався на зумисне фальсифікованих даних.

ГС "ВМС" розділяє обурення Асоціації щодо протиправності та недоцільності прийняття рішення про включення лося європейського до ЧКУ. Ігнорування владою вимог законодавства вимагає від нас відстоювати права користувачів мисливських угідь у суді. За ініціативи Асоціації, справу котрої продовжує ГС "ВМС", у співпраці з ТОВ «Метос», яке організувало юридичний супровід, до Окружного адміністративного суду було подано Позов про визнання Рішення про включення лося до ЧКУ протиправним та зобов'язання відповідача скасувати відповідний Наказ. Отримані нами в процесі довготривалої та кропіткої роботи матеріали лягли в основу обґрунтувальної частини позову.

Статтею 14 Закону України «Про Червону книгу України» передбачено, що підставою для занесення  видів тваринного і рослинного світу до Червоної книги України є наявність достовірних даних про чисельність популяцій та їх динаміку, поширення і зміни умов існування, що підтверджують необхідність вжиття особливих термінових заходів для їх збереження та охорони – але такі дані, що підтверджують необхідність вжиття термінових заходів, відсутні. При цьому, повністю ігноруються результати останнього з проведених досліджень щодо популяції лося (2009 р.) та дані офіційного моніторингу чисельності виду, які ніким не оскаржувались. Крім того, Рішення Нацкомісії з питань ЧКУ – рекомендувати включити лося європейського до вітчизняного «червоного списку» було прийнято при порушенні вимог ст. 15 ЗУ «Про Червону книгу України», в частині складу Нацкомісії.

З огляду на це, вимогами позовної заяви є:

  • визнати протиправними та скасувати подання Національної комісії з питань Червоної книги України щодо внесення лося європейського до Червоної книги України за категорією «вразливий»;
  • визнати протиправними та скасувати Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України 19.12.2017 року № 481 «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)»;
  • зобов’язати Міністерство екології та природних ресурсів України виключити лося європейського з Червоної книги України.

Нажаль, 24 вересня на першому засіданні Суд обмежився вирішенням процедурних питань, і переніс розгляд справи на листопад. Це затягує, втім не позбавляє надії на прийняття справедливого рішення. Тож, боротьба за лося триває!

Читайте наш матеріал з приводу діяльності Нацкомісії з питань ЧКУ за посиланням: 

http://gsvms.org.ua/uk/katehorii/statti/item/47-u-koho-na-sluzhbi-natskomisiia-z-pytan-chervonoi-knyhy