Як готують мисливців в Європі

Як готують мисливців в Європі

Дехто вважає, що мисливцем стати не можна, їм можна лише народитися. Однак навіть народжений бути мисливцем має навчатися – не лише на початку свого мисливського шляху, а й постійно розвивати свої навички та розширювати знання. Яку ж підготовку проходять мисливці в сусідніх країнах?

Польща.

Кожен кандидат в мисливці в Польщі має пройти 12-місячне стажування. Для цього йому необхідно зв’язатися з найближчим мисливським колом (клубом) і подати відповідну заявку. Протягом наступного року кандидат буде вчитися усім аспектам мисливства і приймати активну участь в спілкуванні з членами кола, підгодівлі диких тварин і т.д. Крім того, кандидати в мисливці можуть виступати в ролі нагонича на полюванні, або спостерігати за його проведенням. По результатам проведення стажування, кандидат отримує сертифікат і може приступати до навчання.

Навчання допомагає отримати теоретичні і практичні навички в сфері полювання – кандидати вивчають законодавство, принципи охорони природи, біологію мисливських видів і строки полювання на них, зброю та боєприпаси, кінологію, основні захворювання диких тварин, етику і культуру, основи ведення мисливського господарства.

Тільки після проходження навчання кандидата в мисливці допускають до проходження іспиту, який складається з трьох частин. Письмовий іспит зі 100 питаннями, усний – відповісти на 3 випадкових питання, і тест зі стрільби.

курсиПольща

Словаччина

Кандидати в мисливці в Словаччині також мають пройти курс теоретичної і практичної підготовки аби отримати першу мисливську ліцензію. Теоретична підготовка проводиться по 7 напрямкам: мисливська освіта, мисливська зоологія і біологія, захворювання диких тварин, планування і проведення полювання, мисливська кінологія, законодавство та стрілецька підготовка і надання першої медичної допомоги. Практична підготовка (стажування) триває протягом 1 року і пройти її можна в більшості мисливських асоціацій.

Лише після цього можна подати заявку на проходження іспиту. 1 етап – тест по стрільбі і наданні першої медичної допомоги. 2 етап – теоретична частина іспиту. В результаті отримання сертифікату мисливець має право отримати мисливську ліцензію і місцевому відділенні Словацької мисливської комори.

КурсиСловаччина

Угорщина

Будь-яка фізична чи юридична особа, при дотриманні передбачених законодавством вимог, може подати заявку на організацію проведення курсів з підготовки мисливців і отримати відповідну ліцензію. В залежності від обраної організації, що проводить курси, їх програма може бути різною. Загалом це 100 годин, які включають теоретичну і практичну підготовку. Під час навчання майбутні мисливці знайомляться зі зброєю, мисливським законодавством, етикою і культурою, мисливськими собаками, управлінням популяціями диких тварин, їх ідентифікацією і сезонами полювання, охороною природи, оцінкою трофеїв і ветеринарією. Практичну частину курсів мисливці мають змогу проходити в мисливських господарствах під наглядом професіоналів галузі.

курсиУгорщина

Румунія

Тут багато уваги приділяють саме практичній підготовці мисливців. Щоб отримати це почесне звання, необхідно подати заявку до місцевого осередку мисливської асоціації. Після цього кандидата в мисливці зараховують в одну із навчальних груп, і протягом року він проходить стажування – приймає участь в мисливських заходах, присвячених управлінню мисливським фондом (посіви культур, заготівля кормів, ремонт біотехнічних споруд), і полюванню (участь у заходах в якості помічника, загонича). Після цього можна отримати допуск до теоретичного і практичного іспиту, в тому числі і зі стрільби.

Білорусь

Для допуску до здачі іспиту для отримання державного посвідчення мисливця в Білорусії також необхідно пройти курси, і отримати відповідний підтверджуючий документ. «Белгосохота» надає можливість проходити такі курси як дистанційно, так і в очному порядку.

В першому випадку кандидат отримує доступ до спеціального веб-ресурсу, де розміщені усі необхідні матеріали для вивчення теоретичної частини підготовки. На її освоєння виділено 28 днів, кожен розділ теорії супроводжується проходженням тестів. Окрім того додатково необхідно здати 4 заліки, пройти заліково-практичні заняття можливо або в «Белгосохоте», або в місцевих лісогосподарських закладах.  У випадку проходження очних курсів кандидат в мисливці має пройти 42,5 години навчання у відповідності зі спеціальною програмою «Белгосохоты». Вони проводяться у спеціалізованому класі і включають підготовку по таким напрямкам як правила ведення мисливського господарства і полювання, основи природоохоронного законодавство, дикі тварини, засоби полювання, поводження зі зброєю та стрільба. 

курсиБілорусь