Мисливці та стрільці – здоровіші та щасливіші за інших

Мисливці та стрільці – здоровіші та щасливіші за інших

Тільки некомпетентні і необізнані анти-мисливці спроможні розганяти нічим не підтверджені дані про те, що мисливці – психічно нездорові й агресивні люди. Насправді ж все з точністю до навпаки – про це йдеться у звіті Міністерства охорони здоров'я Австралії «Економічний та соціальний вплив рекреаційного полювання та стрільби». Виявляється, мисливці та стрільці не просто більш фізично активні, а й мають більш високий рівень благополуччя, ніж решта населення.

В Австралії розроблена настанова щодо достатнього рівня активності дорослих, який дозволяє зберігати здоров’я та гарне самопочуття. Виявилося, що мисливці та стрільці в більшій мірі виконують ці вимоги – 58% проти 44% серед австралійців в цілому. Улюблена справа дозволяє їм більше часу проводити на свіжому повітрі і частіше піддаватися фізичним навантаженням, а значить – зберігати «здорове тіло». Вихід на полювання раз на 2 тижні дозволяє задовольнити щорічну норму фізичної активності на 39%, а полювання більше 1 разу на тиждень (близько 65 виходів на рік) – на 97%. Вкрай важливими є результати серед старшої вікової категорії, адже з віком фізична активність знижується. Так от у віковій категорії 60+ достатній рівень фізичної активності мають 54% мисливців і стрільців.

А в здоровому тілі, як відомо, і здоровий дух. Багато міжнародних організацій використовують так звані показники добробуту та загальної якості життя громадян. В Австралії встановили, що у мисливців вони набагато вищі, ніж у решти населення (див. діаграму). Це пов’язано з тим, що найбільший вплив на оцінку добробуту громадян має фізична активність, особливо на лоні природи і наявність міцних соціальних зв’язків. Тому полювання – діяльність, котра дозволяє людині налагодити зв'язок з природою, підвищити свою власну ефективність і навички, налагодити і зміцнити соціальні зв’язки з родиною і друзями, підвищує рівень власного добробуту громадян і робить їх щасливішими. В найбільшій мірі це стосується чоловіків, які з віком стають більш схильними до соціальної ізоляції, яка тягне за собою проблеми зі здоров’ям. При цьому, найбільший розрив у рівні добробуту відмічений у молодшій віковій групі, іншими словами, щоб зробити молодь щасливішою, треба привчати її до стрілецьких дисциплін і полювання з юності.

Довідково: за виключенням фермерів, які регулюють чисельність «шкідливих» тварин на своїй території, в Австралії налічується 640 000 мисливців. Валовий внесок сектору «полювання та спортивної стрільби» у ВВП країни в 2018 році становив 2,4 млрд. доларів, «чистий» внесок в економіку оцінюється в 335 млн. доларів (0,02% ВВП Австралії), і забезпечує 3300 робочих місць.

Джерело: Мінздоров’я Австралії https://bit.ly/3j1xLi0

108141117 745088719598274 5631606524321895445 n