В мережі УТМР, котрий як монополіст загубив галузь, знову намагається реформувати не себе, а під себе підігнати законодавчу базу. Тому треба примусити його реформуватись через окремий закон.
Наприклад:Проект Закону України "Про реформування системи користування мисливськими угіддями"
**Мета:** Забезпечення ефективного, прозорого та інвестиційно привабливого користування мисливськими угіддями в Україні шляхом реформування існуючої структури УТМР.
**Стаття 1. Загальні положення**
1. Мисливські угіддя, надані в користування УТМР в межах однієї територіальної громади (ОТГ), можуть бути розподілені на умовно окремі мисливські ділянки площею не більше 25% від загальної площі угідь в межах відповідної ОТГ.
2. На базі кожної мисливської ділянки може бути створене товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), яке буде здійснювати користування цією ділянкою.
3. Основою для створення такого ТОВ є участь членів первинних осередків мисливських організацій УТМР, а також залучення приватного інвестора.
**Стаття 2. Склад учасників ТОВ**
1. Учасниками ТОВ є:
- УТМР або уповноважені представники його первинних осередків, що мають не менше 51% статутного капіталу;
- Інвестори, які мають до 49% статутного капіталу за умови виконання інвестиційних зобов’язань.
2. Зміна часток у статутному капіталі можлива лише за згодою зборів учасників з правом вето з боку УТМР.
**Стаття 3. Інвестиційні зобов’язання інвесторів**
1. Мінімальний обсяг інвестицій з боку приватного інвестора становить 10 доларів США на кожен гектар мисливських угідь, що передаються у користування.
2. Інвестиційні зобов’язання оформлюються окремим договором, який є невід’ємною частиною договору користування мисливськими угіддями.
3. Інвестиції можуть бути спрямовані на:
- облаштування інфраструктури (будиночки, вишки, годівниці, пункти обліку);
- охорону угідь (патрулювання, відеоспостереження, системи контролю доступу);
- наукові дослідження, облік тварин, біотехнічні заходи (створення кормових полів, штучні водойми);
- створення або підтримку робочих місць у сфері мисливського господарства;
- соціальні ініціативи в межах ОТГ (на вимогу громади, зокрема підтримка місцевих заходів, навчання, інфраструктура).
4. Виконання інвестиційних зобов’язань контролюється комісією з представників ОТГ, УТМР та незалежного аудитора (за потреби).
5. У разі невиконання інвестиційних зобов’язань у визначені строки — договір користування мисливськими угіддями не розривається, а новий інвестор обирається на конкурсних засадах у порядку, визначеному органом місцевого самоврядування спільно з УТМР.
**Стаття 4. Закріплення угідь**
1. Надання угідь у користування ТОВ відбувається за рішенням ради відповідної територіальної громади.
2. Передача угідь оформлюється договором користування терміном не менше ніж на 49 років з правом пролонгації.
**Оцінка інвестиційного потенціалу**
- Загальна площа мисливських угідь, що можуть бути передані за моделлю: 15 млн га (оцінка по всій Україні)
- Потенційні інвестиції: 15 млн га × 10 дол. = **150 млн доларів США**
**Заключні положення**
1. Цей Закон вводиться в дію через 3 місяці з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України та органам місцевого самоврядування доручається в тримісячний термін розробити підзаконні акти та механізм реалізації цього Закону.
**Примітка:** Закон розроблено з урахуванням інтересів місцевих мисливських колективів, а також приватного інвестора, з метою розвитку мисливського господарства як галузі.







