Круглий стіл - "Чи жити лосю в Україні?"

Напередодні чергового судового засідання по скасуванню наказу щодо внесення лося до Червоної книги (ЧКУ), Мінприроди було організовано круглий стіл «Чи жити лосю в Україні?». Виглядало це як спроба в черговий раз донести широкому загалу хибні думки однієї сторони, відгородити себе від відповідальності і виправдатися за передчасно прийняте рішення, прикрившись «науковим» обґрунтуванням і стурбованістю громадських активістів. 
На захід традиційно не запросили представників мисливської спільноти, в тому числі чиновників мисливськогосподарської галузі, фахових науковців, котрі компетентні в питаннях мисливської фауни. Замість них - професор-генетик, який сказав, що «по лісам не бігає», та еко-активісти, які більше говорять про ненависть до мисливців, ніж компетентні в ситуації з лосем. Зазначимо, що науковці, котрі займаються вивченням мисливської фауни, були проти надання «червонокнижного» статусу лосю, та Мінприроди це не цікавить! Однак на цей раз монолог Мінприроди і Ко не вдався – на круглий стіл прийшли представники мисливської спільноти, і звели нанівець їх пропагандистський захід. 
Міністерство вказує на те, що внести лося до ЧКУ рекомендувала Нацкомісія, які мовляв, до нас питання? Однак Мінприроди, знаючи про відсутність дослідження, мало змогу дотримуватись закону і відповідний наказ не видавати. Більш того, у Протоколі засідання Накомісії зазначено – не просто рекомендувати внести лося до Червоної книги, а й провести дослідження, та в поданні цю важливу другу частину рекомендації «забули»
Дивує і той факт, що перших осіб профільного мисливського органу влади – Держлісагентства та представників найпотужнішої мисливської організації – УТМР на заході не було, чому вони усуваються від вирішення цього питання? Вважаємо, що мисливська спільнота має гуртуватися в таких ситуаціях і відчувати підтримку чиновників, яким нібито небайдужа доля лося!
Відео круглого столу за посиланням (виступ нашого представника з 1:13:48)