Звіт про І півріччя 2019 року

Громадська спілка "Всеукраїнська мисливська спілка" здійснює свою діяльність на принципах відкритості і прозорості.

Тому публікуємо звіт про нашу діяльність за перше півріччя 2019 року, і запрошуємо до співпраці усіх, хто поділяє нашу мету.

  1. Міжнародна співпраця:

Ситуація та проблеми в мисливській галузі України були представлені Європейській Федерації полювання та охорони природи (FACE), яка захищає інтереси мисливців ЄС. Налагоджено контакт з генеральним секретарем FACE, інформацію про ГС «ВМС» розглянуто на засіданні Правління FACE. Рішення про членство в Федерації відкладено в зв’язку з не підйомним на даний час розміром членських внесків (€4500).

В рамках розвитку мисливського туризму укладено партнерську угоду з міжнародним онлайн сервісом для бронювання полювань BookYourHunt. Це – поштовх для розвитку іноземного мисливського туризму в Україні в цілому, і можливості для розвитку окремих мисливських господарств зокрема. А також зручний спосіб для мисливців знайти і забронювати полювання. Господарствам-членам ГС «ВМС» надаємо практичну допомогу у співпраці з BYH. За рахунок благодійної допомоги здійснено поштову розсилку 1100 представникам мисливських господарств з метою доведення до відома про діяльність ГС «ВМС» і пропозицію приєднуватися до платформи BYH.  

(Публікації за темою http://gsvms.org.ua/uk/itemlist/category/53-mizhnarodnyi-dosvid )

2.Боротьба з анти-мисливським рухом:

Опубліковано 17 матеріалів щодо зоорадикального і анти-мисливського руху, в яких була викрита їх шкідлива діяльність та істинна сутність. В продовження опублікованої нами інформації щодо грантів, отриманих КЕКЦ і В. Борейко, віднайшли і опублікували інформацію щодо грантів «анти-хутряних» організацій, які підключились до анти-мисливського руху («Єдина планета» і «Відкриті клітки»). Направлено 3 звернення «екодепутатам», які підтримували анти-мисливську діяльність ляльковода В.Борейка, щодо неприпустимості використання статусу депутата для досягнення прагнень анти-мисливців. Опублікована інформація щодо «полювання» В. Борейка на території ПЗФ і наявність у нього посвідчення мисливця.

Протягом передвиборчої кампанії знайдена і доведена до відома мисливців інформація щодо балотування (округів) «екодепутатів» та міністра екології О. Семерака до Верховної Ради, на підставі котрої був запущений флешмоб «Їм не місце у ВРУ».

(Публікації за темою http://gsvms.org.ua/uk/itemlist/category/22-borotba-z-antymyslyvskym-rukhom )

  1. Захист прав користувачів і мисливців:

Прийнято участь у якості слухачів у прес-конференції в.о. Голови Держлісагентства щодо публічного звіту про діяльність держоргану, де нами піднято питання відсутності будь-якої уваги до мисливської галузі. В продовження опубліковано критичний матеріал щодо бездіяльності ДАЛРУ і її результату. Також проаналізовані Стратегії розвитку Мінприроди (з загрозою втрати права полювання на частинах угідь), Мінагрополітики (де мисливство відсутнє в переліку галузей господарства), Держлісагентства (де мисливству приділена другорядна увага).

На підтримку користувачів мисливськими угіддями направлена обґрунтована вимога до Держекоінспекції і Чернігівської ОДА – припинити підтримку В.Борейко у знищенні спостережних вишок в Чернігівській області.

Взято участь у круглому столі «Чи жити лосю в Україні», організованому Мінприроди і «екологами», забезпечено присутність представників мисливської спільноти і мисливських ЗМІ. Прийнято участь в двох  засіданнях апеляційного суду, надано всебічну підтримку позивачу (матеріалами, консультаціями, запитами) та юридичну компанію, яка його супроводжує. Доведена до загальнодержавних ЗМІ позиція мисливської спільноти. Надаємо організаційну підтримку і необхідні документи для супроводу касаційної скарги, поданої до Вищого суду. 

Шляхом направлення звернень до Прем’єр-міністра, Мінагрополітики і Мінприроди з вимогою термінового усунення порушення законодавства спонукали відповідальні органи затвердити Ліміти хоча б в травні. Підготовлено і оприлюднено графік затвердження Лімітів за останні 13 років, який ілюструє систематичні порушення з боку влади.

Розповсюджено звернення доктора наук В.Лисенко щодо курсів підвищення кваліфікації працівників мисливських господарств.

В постійному режимі надаються консультації мисливцям – в середньому приблизно 20 телефонних консультацій на місяць, і до 10 письмових.

4.Збереження довкілля

Надані пропозиції Голові ВРУ, Прем’єр-міністру, Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагентству щодо підвищення відповідальності за самовільні підпали сухостою. Піднято питання діяльності «піролізних бочок», підтримано звернення доктора наук В. Новицького щодо охорони польової фауни.

(Публікації за темою http://gsvms.org.ua/uk/itemlist/category/23-zberezhennia-dovkillia )

  1. Аналіз законопроектів:

Проінформовано усю мисливську спільноту щодо реєстрації законопроекту про заборону полювання і мисливства в Україні, обов’язкову участь екологів в таксаціях –направлені обґрунтовані звернення з вимогою відкликати законопроекти його авторам (http://gsvms.org.ua/uk/katehorii/statti/item/240-deputat-yutymoshenko-i-vboreiko-podaly-zakonoproekt-pro-zaboronu-poliuvannia-v-ukraini )

  1. Прагнення до реформування галузі:

На постійній основі здійснюється аналіз вітчизняного і світового досвіду ведення мисливського господарства. Усі аналітичні матеріали публікуються у відкритому доступі з метою ознайомлення мисливської спільноти, збору відгуків і підготовки пропозицій щодо реформування мисливської галузі. Матеріали також щомісячно публікуються на сторінках газети «Полювання та риболовля» – отримуємо зворотний зв'язок від мисливців, які не мають доступу до інтернет-ресурсів. Публікація «освітніх» матеріалів з метою підвищення рівня обізнаності. Загалом опубліковано 8 статей по цьому напрямку у мисливських ЗМІ, 20 на наших інтернет-ресурсах.

(Публікації за напрямком http://gsvms.org.ua/uk/katehorii/statti/itemlist/category/28-reformuiemo-myslyvsku-haluz )

  1. Присутність в інтернеті.

Розуміючи, що сьогодні надважливу роль у житті сучасного суспільства відіграють соціальні мережі (вплив на уми громадян, створення суспільного резонансу для впливу на прийняття рішень владою) активно розвиваємо присутність в мережі Інтернет.

Зокрема, постійно наповнюється сайт ГС «ВМС», активно розвивається сторінка у Фейсбуці, запущено сторінку в мережі Інстаграм.

Тут можна легко і швидко заповнити заяви про вступ до ГС "ВМС":

Для фізичних осіб: http://gsvms.org.ua/uk/pro-nas/zaiava-pro-vstup-dlia-fizychnykh-osib

Для юридичних осіб: http://gsvms.org.ua/uk/pro-nas/zaiava-pro-vstup-dlia-iurydychnykh-osib