Відомі мисливці - архітектор В. Городецький

Відомі мисливці - архітектор В. Городецький

Мало хто знає, що відомий творець київських пам'яток архітектури - Владислав Городецький один з перших своїх проектів отримав завдяки любові до ...полювання. Йому потрібно було виконати замовлення від Імператорського товариства правильного полювання, а першою спорудою майстра став тир.

Його найвідоміша робота - Будинок з химерами в Києві повністю віддзеркалює його любов до полювання. Тут можна побачити голови слонів, козуль та носорогів, двобій орла з пантерою та ящуром, пітона й крокодила, модних дівчат і казкових риб, велетенське латаття й гігантськіх жаб.

Городецький був єдиним "простим смертним" Почесним Членом Київського відділу полювання. Всі решта - сенатори, князі, генерали, навіть принц. Будучи завзятим мандрівником, Городецький об'їздив півсвіту - Казахстан, Афганістан, Азербайджан, Сибір, Середня Азія, Алтай, Африка. Городецький входив в десятку кращих "африканських" мисливців, серед яких були президент США Теодор Рузвельт і граф Потоцький.

Привезеними мисливськими трофеями Городецький прикрашав свій будинок або дарував в київський мисливський музей. У 1911 - 1912 роках побував в своєму славнозвісному африканському сафарі, про який говорив не один рік весь Київ. Побувавши на сафарі, Городецький в рекордні терміни написав книгу «В джунглях Африки» і прикрасив томик рідкісною зміїною шкірою.

Чи міг він припустити, що його особисті спостереження виявляться у багато разів цікавіше читачам, ніж праці маститих природознавців, а аматорські фотографії стануть цінніше художніх робіт!