Відкритий лист щодо Програми діяльності КМУ

Відкритий лист щодо Програми діяльності КМУ

Голові Верховної Ради України Д.О. Разумкову,

Голові депутатської фракції  політичної партії «Слуга народу» Д.Г. Арахамії

Голові політичної партії «Слуга народу» О.С. Корнієнку

Голові Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування О.В. Бондаренку

Прем’єр-міністру України Д.А. Шмигалю

Шановні Дмитро Олександровичу, Давиде Георгійовичу, Олександре Сергійовичу, Олеже Володимировичу та Денисе Анатолійовичу!

12.06.2020р Постановою Кабміну №471 було затверджено Програму діяльності Кабінету міністрів України.

В якій пунктом 9.2. «Екологічна політика» передбачено збільшення частки природоохоронних територій, реалізація довгострокової політики сталого розвитку лісового господарства, реформування рибного господарства. Але жодним чином не згадується галузь мисливського господарства, яка є сферою суспільного виробництва та налічує близько 700 000 мисливців – ніби її не існує.

 Вважаємо триваюче нехтування з боку влади питаннями мисливства неприпустимим і таким, що суперечить стратегічному курсу України на європейську інтеграцію.

Так, європейські країни давно і успішно пройшли шлях реформування і розвитку мисливської галузі. Як наслідок, наприклад, мисливська галузь Франції оцінюється в €3,6 млрд. і забезпечує 25,8 тисяч робочих місць; мисливська галузь Італії – в €3,26 млрд. і забезпечує 43 тисячі робочих місць, мисливство у Великобританії приносить економіці країни €3,2 млрд., а мисливці Німеччини щороку витрачають €1,6 млрд. на полювання. Загалом, мисливський сектор в ЄС оцінюється в €16 млрд. і забезпечує 102,6 тисяч робочих місць.

В Україні ж, найбільшій за площею мисливських угідь країні Європи, мисливська галузь забезпечує лише €0,008 млрд. надходжень та 6,3 тисячі робочих місць. Вважаємо, це є наслідком довготривалої відсутності уваги Уряду до мисливської галузі, та відсутності кроків щодо її реформування і розвитку відповідно до найкращих міжнародних практик та рекомендацій Європейської хартії полювання та біорізноманіття, рекомендованої Постійним комітетом Бернської конвенції для усіх країн-учасниць.

Враховуючи викладене вище, вимагаємо речення перше підп.17 пункту 9.2. Програми діяльності Кабінету міністрів України викласти в наступній редакції: «Реалізація довгострокової політики сталого розвитку лісового та мисливського господарства.».

З повагою,

Голова ГС "ВМС" С.А. Андросюк