«Хто в Крим, а я — у Кринки», – Остап Вишня.
Саме сюди, у село Кринки на Херсонщині Остап Вишня приїздив на риболовлю і полювання. Тут він працював над оповіданнями і зустрічався з місцевими жителями. Багато з них стали героями «Мисливських усмішок» – не лише вершини розвитку жанру «усмішки», а й, безперечно, найвідомішої української мисливської добірки творів.
Мазанку, де жив письменник, перетворили у будинок-музей. Однак, з 1990-х років він знаходиться у занепаді – продірявлений дах, провалена підлога і стіни, що осипаються…


На жахливий стан і історію занепаду музею-садиби звернув увагу мисливської спільноти журналіст і мисливець Михайло Рюхов. Він же звернувся до голови місцевої ініціативної групи, щоб прояснити нинішню ситуацію з садибою:
«Щойно спілкувався з головою ініціативної групи із Козачелагерської сільської ради - Наталією Ільєною. Ситуація наступна: садиба існувала 30 років, профспілки віддали приватникам за безцінь, згодом прокуратура забрала земельну ділянку і передала в Міноборони.
Наразі відбудовувати на території військової частини немає ніякого сенсу. Після сюжету 24-го каналу, що був випущений на честь 130-ти річчя з дня народження Вишні, з пані Наталією зв'язався столичний забудовник … котрий готовий за свій кошт перенести будинок. 36 сотих виділено …до кінця місяця мають відновити роботи. Пані Наталія воює ще за 4 га,…щоб мати змогу проводити там фестивалі.
Поки не вирішено питання балансоутримувача... Обласна рада включила об'єкт в зелену карту області і теж хоче допомагати.
…Після перенесення хати і добудови приміщення буде потрібна допомога кожного з нас, каже пані Наталя, адже їй без однодумців важко».
Джерело з детальним описом ситуації: https://www.facebook.com/mihajlomislimvec/posts/284122102641089
Ми щиро вдячні пану Михайлу за його активну позицію і стежитимемо за розвитком подій, щоб у разі потреби, мисливська спільнота могла підключитись до спільних зусиль по збереженню історичної пам’ятки.







