Законопроект 3563 – позиція Міжнародного сафарі-клубу (SCI)

Законопроект 3563 – позиція Міжнародного сафарі-клубу (SCI)

Як міжнародна спільнота сприймає полювання і присутність юних мисливців на ньому? За словами Міжнародного сафарі-клубу (SCI, штаб-квартира Вашингтон, США) – некомерційної організації, яка об’єднує 45 000 членів у всьому світі і має на меті охорону дикої природи, захист мисливців та освіту громадськості щодо мисливства, так:

  • діти, які спостерігають за полюванням, вчаться правильно та безпечно поводитися з вогнепальною зброєю;
  • полювання не викликає жорстокого поводження з тваринами, мисливці - справжні природоохоронці, які надзвичайно поважають і цінують дику природу;
  • полювання та споживання дичини, яка жила вільно в дикій природі, є більш природними основними інстинктами людини, ніж вживання м’яса тварин, вирощених на фермах та загонах, і воно більш гуманне для самих тварин.

Про це йде мова у зверненні SCI, направленого усім членам Екокомітету ВРУ проти законопроекту № 3563 від 29.05.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостереження за полюванням».

Висловлюємо щиру подяку Тетяні Васюк, члену Ради директорів AFEMS, за постійну неоціненну допомогу в залученні європейської спільноти на підтримку українських мисливців!

 Лист SCI депутатам-членам Екокомітету ВРУ

Шановні народні депутати, члени Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування,

Міжнародний сафарі-клуб (SCI) рішуче виступає проти законопроекту № 3563 від 29.05.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостереження за полюванням». SCI - це некомерційна корпорація, яка налічує приблизно 45 000 членів у всьому світі, включаючи членів українського відділу. Місія SCI включає в себе охорону дикої природи, захист мисливців та освіту громадськості щодо мисливства та його використання як інструменту збереження та управління.

Обґрунтування, наведені в пояснювальній записці до законопроекту, є нелогічними та базуються на неправдивих твердженнях. Діти, які беруть участь і спостерігають за полюванням, не практикують необережного поводження з вогнепальною зброєю та іншою зброєю. Вірніше, діти, які спостерігають за полюванням, вчаться правильно та безпечно поводитися з вогнепальною зброєю чи іншими мисливськими знаряддями. Безпека є критично важливою під час полювання. Навчаючись у досвідчених мисливців, діти спостерігають і вивчають безпеку вогнепальної зброї, перебуваючи в полі. Таким чином, діти, які спостерігають за полюванням, будуть краще оснащені, щоб уникнути нещасних випадків із вогнепальною зброєю протягом усього життя. Альтернативою, яка стане результатом прийняття законопроекту, є те, що нові, дорослі мисливці практично не матимуть досвіду поводження з вогнепальною зброєю і можуть призвести до збільшення кількості нещасних випадків.

Хоча під час полювання можуть статися нещасні випадки, заважати дітям спостерігати та брати участь у полюванні є необґрунтованою надмірною реакцією. Якби цю логіку застосувати до інших видів діяльності, дітям не дозволялося б їздити на автомобілях чи літаках через страх розбитися; займатися спортом, де можуть статися травми; плавати там, де можна втопитися; або брати участь у багатьох інших заходах, що мають природний ризик. Ризик отримання травм або навіть смерті є частиною багатьох повсякденних занять, у яких беруть участь діти. Це обґрунтування законопроекту не має жодних достоїнств.

По-друге, полювання не викликає жорстокого поводження з тваринами. Навпаки, як це можуть засвідчити багато мисливців, мисливці - справжні природоохоронці, які надзвичайно поважають і цінують дику природу та дикі місця. Для багатьох полювання є способом життя та джерелом органічної їжі. Подібно до того, як придбання фасованого м’яса в супермаркеті та його вживання в їжу не є жорстоким поводженням з тваринами, так і з полюванням. Так само для багатьох мисливство не є морально неприйнятним. Полювання та споживання дичини, яка жила вільно в дикій природі, є більш природними основними інстинктами людини, ніж вживання м’яса тварин, вирощених на фермах та загонах, і воно більш гуманне для самих тварин. Особливо в сучасних умовах, коли спостерігається глобальна пандемія та економічний спад, полювання може бути критичним джерелом їжі для багатьох.

Крім того, збереження природи є фундаментальним для виховання дітей, і це основне право кожного з батьків навчати своїх дітей знанням про світ природи. Полювання, яке, очевидно, включає перебування на свіжому повітрі на природі, вчить дітей про дику природу та збереження середовища існування. Заохочення дітей знаходитись на природі особливо важливо у нинішню епоху технологій, коли багато дітей надають перевагу переважну сидячій діяльності. Будь-який аргумент про те, що полювання жорстоке чи аморальне, не має під собою реального підґрунтя.

Законопроект - це завуальований напад на мисливців, а не лише спроба захистити дітей. На жаль, багато хто не розуміє важливості полювання та користі від нього. Заборона дітям спостерігати за полюванням або заборона дорослим полювати в присутності дітей завдала б великої шкоди програмам охорони природи в Україні та в усьому світі. Багато природоохоронних програм покладаються на мисливців для економічного фінансування проектів, досліджень та пов'язаних з ними зусиль. Мисливці також беруть участь у необхідному контролі популяції багатьох видів дикої природи по всьому світу. Якщо законопроект буде прийнятий, батьки не зможуть навчити своїх дітей полюванню, багато дорослих припинять полювання і замість цього вибиратимуть інші заходи, в яких братимуть участь разом зі своїми дітьми, а багато дітей не виростуть мисливцями, тим самим зменшуючи переваги від полювання, які в іншому випадку отримали б програми охорони природи.

З вищевказаних причин SCI закликає всіх депутатів Верховної Ради виступити проти законопроекту. Для отримання детальної інформації про позицію SCI, будь-ласка, зв’яжіться з Беном Кейссі,

З найкращими побажаннями,

Скотт Чепмен,

Президент, Міжнародний сафарі-клуб