ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Міністру економіки, довкілля та сільського господарства України

Олексію Соболеву

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

В 2000 році було прийнято ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» з наступним внесенням змін до нього. Минуло вже 25 років, а міністерство, відповідальне за екологічну політику і мисливську галузь України, так і не спроміглось привести у відповідність до Закону Інструкцію щодо застосування порядку встановлення лімітів використання диких тварин, віднесених до природних ресурсів загальнодержавного значення (далі – Інструкція), затверджену своїм же наказом ще у 1999 році.

Оскільки Інструкція вже давно не відповідає положенням діючого законодавства, органи виконавчої влади щороку грубо порушують вимоги ст. 19 зазначеного Закону.

Державне агентство лісових ресурсів України спільно з мисливською громадськістю розробило пропозиції стосовно внесення змін до Інструкції і направило на розгляд міністерству листом № 03-14/6879-25 від 17.12.2025.

Місяць по тому, Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України не опублікувало проект відповідного нормативно-правового акту, що свідчить про те, що пропозиції не були взяті в роботу. Вже за 2 тижні розпочинаються підготовчі роботи щодо розробки та затвердження лімітів використання мисливських тварин на 2026-2027рр. З метою запобігання черговому порушенню діючого законодавства, існує необхідність термінового приведення положень Інструкції у відповідність до Закону.

Відтак, мисливська спільнота прагне отримати відповідь на питання: до якого часу відповідальні співробітники вашого міністерства будуть отримувати зарплату за рахунок платників податків, зокрема і 750 000 мисливців, і при цьому не виконувати свої посадові обов’язки?

З повагою Голова ГС "ВМС" Сергій Андросюк