Вимагаємо припинити знесення веж

Вимагаємо припинити знесення веж

Держекоінспекція та депутат О.В. Єднак активно підтримують радикальні анти-мисливські організації, які порушують норми законодавства і наносять матеріальну шкоду суб’єктам господарювання.

Екологічні саботажники довгий час відкрито закликали своїх поплічників руйнувати мисливські вежі в мисливських господарствах. Цього року вони вийшли на новий рівень – запустили кампанію «Знищимо мисливські вежі в ПЗФ», яка отримала підтримку Держекоінспекції. Державний орган не лише «піарить» цю акцію, а й закликає небайдужих громадян до неї приєднуватися, а деякі інспектори відомства ще й отримують нагороди за це.

Певно, екологічним чиновникам варто було б спочатку розібратися в понятті «мисливська вежа» і законі «Про природно-заповідний фонд». Як свідчать матеріали, отримані нами в ході запитів до обласних управлінь ДЕІ, наявність вишок або веж порушує ст. 16 ЗУ «Про природно-заповідний фонд». Ця стаття зокрема забороняє на території ПЗФ будівництво споруд, не пов’язаних з його діяльністю, та мисливство.

Здається, що екологічні інспектори у прагненні підтримати екологічних екстремістів і попіаритися разом з ними «забули» розібратися в питанні. По-перше, згідно із чинним законодавством існує поняття не "мисливські вишки", а вежі «для спостереження і селекційного відстрілу». Згідно з загальновідомим у спеціалізованій літературі твердженням  оглядові («мисливські») вежі це біотехнічні споруди, які використовуються для спостереження за природними угіддями і дикими тваринами. По-друге, основними напрямами наукової та науково-технічної діяльності установ ПЗФ є, зокрема, організація та здійснення систематичних спостережень (моніторингу) за станом і динамікою природних комплексів та об’єктів, інвентаризація об’єктів флори і фауни.

Отже, наявність спостережних веж не суперечить напрямками діяльності об’єктів ПЗФ, і не свідчить про той факт, що на території об’єкта займаються мисливством. До речі, проведений нами аналіз судових справ демонструє, що користувачі вдало оскаржують в судах приписи на демонтаж законно встановлених біотехнічних споруд. Можливо, для боротьби з незаконним полюванням Інспекція мала б займатися ефективною боротьбою с браконьєрами, а не з біотехнічними спорудами?

19 вересня долучився до цієї кампанії і народний депутат Остап Єднак, який керував круглим столом по заповідній справі. Участь у ньому взяли представники Мінприроди, Держекоінспекції, Київзеленбуду, екологічних організацій, та лише двох обласних управлінь Держлісагентства. Знову депутати та чиновники вирішують питання мисливства без присутності мисливців, хоча саме останні за власний кошт встановлювали біотехнічні споруди. Відсутність профільних спеціалістів на таких заходах дозволяє псевдо-екологам з легкістю втілювати в життя свої найбезглуздіші ідеї, а позиція присутніх представників Держлісагентства, які обіцяли «еко-активістам» демонтувати вежі, цьому лише сприяє.

ГС «ВМС» виступає проти одноосібного панування «екологів» у мисливській сфері, зокрема і проти незаконного знищення веж, котре призводить до нанесення збитків користувачам мисливських угідь. Згідно з Таксами відшкодування збитків, які затвердили спільним Наказом Мінагрополітики і Мінприроди, погодженим в тому числі і Заступником Голови Держекоінспекції, розмір відшкодування при незаконному знищенні веж становить фактичну вартість вишки, збільшену в 5 разів.

В зв'язку з цим ми звернулись з Відкритим листом до Народного депутата О.В. Єднака та В.О. Голови Держекоінспекції І.О. Яковлєва:

Відкритий лист з приводу знищення веж

ГС «ВМС» звертається до користувачів мисливських угідь - якщо на території вашого господарства було демонтовано вишку, звертайтесь до нас у будь-який зручний спосіб, і спільно ми захистимо інтереси мисливської галузі!

Читайте наш матеріал про знищення веж в новому номері Всеукраїнської газети "Полювання та риболовля": Руйнувати - не зводити