Вольєрне господарство https://hromadske.volyn.ua

Вольєрне господарство

Держстат опублікував статистичні дані щодо мисливства за 2018 рік, і сьогодні поговоримо про кількість мисливських тварин у розплідниках України. Якщо, за нашою традицією, порівняти їх з країнами-сусідами, то можна констатувати – дичинорозведення у нас занепадає, а про наявність вольєрного господарства взагалі годі й говорити.

Європа, Нова Зеландія і навіть Африка давно йдуть шляхом утримання та розведення диких тварин на загороджених територіях. І мова йде не просто про вольєрні господарства, які мають достатню площу для розведення дичини та організації вольєрного полювання, а і про мисливські ферми, яких у Європі біля 10 000. Завдяки ним вдається збільшувати кількість ресурсно-цінних мисливських видів тварин, продавати їх для розселення, розвивати мисливський і еко-туризм.

Наприклад, у Польщі нараховується 274 центри по розведенню тварин (в основному Держлісу) загальною площею 2,3 млн гектар, де утримують 136 000 ратичних тварин. Загальна площа мисливських вольєрів Білорусі становить 23,7 тис гектар – в них утримується 5 000 ратичних тварин. У Чехії налічується 205 оборів (вольєрних господарств) і 291 фазанарій. В Латвії станом на 2017 рік у 84 господарствах утримувалось 11,2 тисячі оленів шляхетних. В Іспанії взагалі свого часу значна частина сільських господарствах переорієнтувалась на мисливське вольєрне господарство.

В Україні ж в 2018 році в розплідниках налічувалось 3 179 ратичних тварин,  з них тільки 383 голови було передано для розселення. У нас законодавчо неврегульоване питання вольєрного господарства і нормативно-правова база досить розмита. Винесена нами на обговорення стратегія реформування мисливської галузі передбачає створення вольєрних господарств, в яких полювання може проходити протягом усього мисливського року (за виключенням «сезону тиші»). І саме вдосконалення нормативної бази має стати відправною точкою для розвитку розведення диких тварин у напіввільних умовах, їх розселення та добування в Україні.

общая численность вольеры