Запроси друга на полювання

Запроси друга на полювання

Сезон полювання 2019/2020 розпочався, отже, настав час розповісти про прекрасну ініціативу.

Як зберегти мисливські традиції для майбутніх поколінь, популяризувати полювання та спортивну стрільбу серед молоді? Розмірковуючи над цим питанням, в США зусиллями Національного фонду стрілецького спорту (NSSF) було запроваджено  цілий рух - «Плюс один». Його місія – залучити нових мисливців та стрільців до нашої улюбленої справи. Зробити це може кожен з нас!

Ми не бачимо перешкод для того, щоб запровадити таку ініціативу в Україні, і закликаємо Вас долучитись до неї. Розкажіть своїм друзям про полювання і те, чим живуть справжні мисливці. Особливу увагу пропонуємо звернути на прекрасну половину людства – в сусідніх країнах вже зрозуміли, що жінки – найкращі популяризатори і «адвокати» мисливців. Саме їм до снаги чітко і зрозуміло донести до молодого покоління необхідність дбайливого відношення до дикої природи і ролі полювання в цьому. Запросіть з собою на полювання дружину, дівчину або доньку, навчіть їх поводитися зі зброєю, долучіть їх до спільного проведення часу на природі. Тим самим ви зробите внесок в те, щоб поповнювались ряди мисливців і справжніх захисників природи, а не диванних «зоозахисників».

Щоб перший вихід в поле або на стенд був комфортним для новачка, подбайте про деякі нюанси.

По-перше, новачок не може знати, що його чекатиме на полюванні, отож варто почати із запрошення – захопливо і з ентузіазмом розповісти про те, що являє собою полювання і чим живуть мисливці. Якщо виник інтерес – запропонуйте кандидату в мисливці відвідати з вами полювання або поїхати на стрілецький стенд. Дуже важливо розповісти, як краще вдягнутися, яке спорядження знадобиться й про інші аспекти, які дозволять зробити перший виїзд комфортним. Наприклад – взяти на себе турботу  про транспорт до місця полювання або стенду. 

Пам’ятайте, що саме від вас залежить, який мисливець «виросте» з вашого друга чи супутниці. Якщо ви бажаєте виховати мисливця етичного, дбайливого і законослухняного – необхідно не зупинятись на знайомстві з полюванням. Ознайомити новачка з діючим законодавством, правилами безпеки, допомогти у виборі необхідного спорядження, мисливськими традиціями і «мисливською мовою» - щоб новачок комфортно почувався в колективі.

Декілька порад жінкам. Не бійтеся знайомитися зі світом полювання. Разом зі справжніми мисливцями Ви відкриєте для себе новий світ, і, найголовніше, зможете зробити практичний внесок у збереження дикої природи. Мисливський колектив – це спільнота людей, завжди готових прийти на взаємовиручку, поділитися досвідом, розповісти безліч цікавого, тому бути його частиною – справжня честь! До того ж це можливість частіше бути з чоловіком і побачити, як він проводить вільний час. А міф, що жінці не місце на полюванні – давно й успішно розвінчали, навіть створивши для жінок спеціальну зброю та спеціалізоване обмундирування для мисливець. Не вірите? Долучайтесь до спільноти жінок-мисливець, яку прагне об’єднати наша «Жіноча ліга», і ви в цьому переконаєтесь!

Тетяна Теличко