Процедура отримання мисливських угідь в користування

Процедура отримання мисливських угідь в користування

Процедура отримання мисливських угідь в користування регламентована ст. 22 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1478-14

«Порядок надання у користування мисливських угідь»:

Мисливські  угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням  центрального  органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, погодженим  з  Радою  міністрів  Автономної Республіки Крим, обласними,  Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, а також власниками або користувачами земельних ділянок.

Мисливські угіддя надаються у користування на строк не менш як на 15 років.
Площа мисливських угідь, що надаються користувачеві, повинна становити не менше 3 тисяч гектарів,  але  не  більше  ніж 35 відсотків від загальної площі мисливських угідь Автономної Республіки Крим, області та м. Севастополя.

  1. Для початку необхідно визначитися з бажаної територією (її межами) для створення мисливського господарства. В обласному управлінні лісового та мисливського господарства або в обласній раді необхідно дізнатись – чи є в цих межах території, які вже надані користувачу мисливських угідь. Якщо так, то існує два варіанти. 1. Отримати відмову дійсного користувача мисливських угідь від цієї ділянки. 2. Виключити цю ділянку з меж території, яку ви бажаєте отримати в користування, пам’ятаючи, що при цьому мінімальна площа мисливських угідь має становити 3 тисячі гектар.

Якщо користувача мисливськими угіддями  в межах бажаної території немає або Ви отримали згоду на відмову, то переходимо до наступних кроків.

  1. Територіальні органи Держгеокадастру (перелік з контактами https://land.gov.ua/info/terytorialni-orhany-derzhheokadastru/)

2.1.Отримання інформації щодо землевласників/користувачів земельних ділянок в межах бажаної території для подальшого оформлення їх погодження на користування угіддями.

2.2.Карта з межами мисливських угідь – завіряється в районному управлінні/відділі земельних ресурсів (довідка).

2.3.Експлікація (зазначення видів угідь) земельних угідь по кожному землевласнику/користувачу в розрізі сільських (селищних) та місцевих рад - завіряється в районному управлінні/відділі земельних ресурсів (довідка).

  1. Отримання погоджень надання в користування.

3.1.Власники/користувачі земельних ділянок (фермери, власники паїв, державний лісгосп, й інші користувачі). Погодження юридичної особи має містити її повну назву, повну назву користувача і площу земель, оформлюється у вигляді листа. Погодження фізичної особи має бути засвідчене нотаріально або селищною (сільською) радою (підпис і печатка) - оформлюється у вигляді списку.

3.2.Землі комунальної власності за межами населених пунктів – погодження сільських (селищних) рад.

3.3.Землі резерву – райдержадміністрація або Рада ОТГ, якщо вона створена.

3.4.Районна державна адміністрація – надає погодження у вигляді розпорядження РДА.

  1. Оригінали документів, в тому числі установчих документів юрособи, що бажає отримати в користування угіддя, разом із супровідним листом на ім’я Голови Держлісагентства передаються до обласного управління Держлісагентства. Після їх перевірки документи надсилають в центральний орган Держлісагентства для отримання подання до обласної ради. Подання має бути погодженим з обласною держадміністрацією! До нього додається заява від користувача на ім’я Голови обладміністрації.
  2. Рішення про надання в користування мисливських угідь приймається обласною радою. Для того, щоб питання було винесене на сесію облради необхідно пройти профільну депутатську комісію і отримати її позитивний висновок. Варто зазначити, що деякими облрадами розроблені відповідний перелік додаткових документів щодо порядку надання в користування мисливських угідь.
  3. В разі отримання Рішення про надання в користування мисливських угідь в ньому будуть зазначені подальші кроки, зокрема, необхідність укладання договору про умови ведення мисливського господарства з обласним управлінням Держлісагентства, забезпечення проведення упорядкування мисливських угідь з виготовленням Проекту організації та розвитку мисливського господарства й т.ін.

Зазначимо, що оскільки подання документів з питань надання в користування угідь Держлісагентству забезпечують його територіальні органи, про вимоги до оформлення і перелік необхідних документів можна дізнатись в обласному управлінні Держлісагентства (Перелік з контактами: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=%2033245%20&%20cat_id%20=%20119383 ).