Електронний кабінет «Мисливство»

Електронний кабінет «Мисливство»

Використання електронного кабінету буде найбільш прогресивним варіантом організації використання бирок і обліку добутої дичини. Приклад електронного мисливства можна почитати тут: http://gsvms.org.ua/uk/myslyvstvo/mizhnarodnyi-dosvid/item/299-elektronne-myslyvstvo-u-norvehii

ПО «Мисливство» (умовна назва) має бути розроблене на замовлення ЦОВВ і забезпечувати доступ до відповідних баз даних посадових осіб ЦОВВ, мисливського господарства і мисливця.

Електронний кабінет мисливського господарства містить такі дані: карта, площа та склад угідь, план добування (копитні, пушні, пернаті) оплата послуг, інформація про продані/використані бирки (відповідно і про добуту дичину), контакти та інше

Електронний кабінет мисливця – усі необхідні його персональні дані, сплата держмита за полювання, розділ «замовлення і сплата послуг», відмітки про добуту дичину, порушення правил полювання.

Доступ ЦОВВ до збору даних щодо кількості добутої дичини, законності находження мисливця на полюванні, законності проведення полювання господарством, контролюючим органам – вносити інформацію про порушення правил полювання з боку мисливця.

ПО «Мисливство» може функціонувати за принципом звичайного інтернет-магазину: мисливець може обрати мисливське господарство, замовити там послуги по полюванню, і після підтвердження мисливським господарством  сплатити їх. В результаті він отримує дозвіл на право полювання (на вихід в угіддя) і бирки. Дозвіл може бути скачаним на телефон для пред’явлення, за відсутності такої можливості – роздрукований. Після використання бирки інформація про це вноситься в кабінет мисливця та господарства протягом 48 годин після полювання. За таким принципом функціонує і міжнародний портал https://www.bookyourhunt.com/ru

Таким чином, мисливець може заздалегідь обрати і замовити послуги, господарство – планувати проведення полювань і стежити за дотримання пропускної спроможності, уповноважений ЦОВВ – збирати статистичні дані та контролювати результати полювань.

Найбільше побоювань стосувалося відсутності інтернет-покриття, особливо у віддалених районах. Ми не говоримо, що перехід з папірців на смартфони має відбутись вже завтра. Але влада задекларувала загальнодержавний курс на 100% покриття території України високошвидкісним Інтернетом і переведення значної кількості послуг «в цифру».

Окрім того, багато побоювань висувалось з приводу можливості використання електронних послуг старшим поколінням. Є діти і внуки, члени колективу, які можуть допомогти, є єгері та мисливствознавці, до котрих мисливці зараз звертаються для придбання відстрільної картки – усі вони зможуть допомогти.

Для впровадження цих пропозицій необхідно передбачити перехідний період, протягом якого стара і нова системи будуть функціонувати паралельно, також можливе запровадження пілотного проекту та/або поетапної реалізації.