Відкритий лист до Житомирської ОВА

Вих. №1-10/25 від 31.10.2025р

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Начальнику Житомирської ОВА

Віталію БУНЕЧКО

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Шановний пане Бунечко!

У зв’язку з відсутністю проведення регулювання, чисельність диких тварин надмірно зростає. Як наслідок, кількість випадків сказу в 2024 у порівнянні з 2021р зросла майже вдвічі.

Кількість зафіксованих випадків Африканської чуми свиней (АЧС) серед дикої фауни переважає кількість аналогічних в приватному секторі. Значне поширення вірусу серед дикої фауни залишається основною загрозою для свинарства.

На мисливські господарства покладено обов’язок здійснювати охорону державного мисливського фонду. Також їх співробітники залучені до проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин. На відміну від бюджетних організацій, які зараз фінансуються з міжнародних фондів, в мисливській галузі фінансування – виключно за рахунок здійснення господарської діяльності. Однак, через заборону проведення регулювання чисельності диких тварин, немає можливості отримувати доходи, отже, відсутні кошти на утримання штату і виконання обов’язків, покладених на мисливські господарства Законом.

В минулому році в Житомирській області було дозволене регулювання чисельності диких тварин з метою запобігання їх перенаселенню та поширенню захворювань, вилучення хворих особин. Так само, як і в інших регіонах України, де не ведуться бойові дії. Аналогічно попередньому року, окремі ОВА вже дозволили розпочати регулювання чисельності в сезон 2025-2026рр.

В зв’язку з викладеним вище, просимо надати інформацію – в чому полягає причина, що Житомирська ОВА не надає дозвіл на регулювання чисельності диких тварин в сезон полювання 2025-2026рр шляхом видачі відповідного наказу? Це є недбалість Ваших співробітників чи саботаж на користь агресора, так як ОВА відповідає за соціально-економічний розвиток відповідного регіону?

Відповідь на запит прошу надіслати на електронну пошту ГС «ВМС» Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

З повагою,

Голова ГС «ВМС» Сергій АНДРОСЮК