Мисливські тварини під час війни

Мисливські тварини під час війни

У інтерв’ю LB.ua Голова Держлісагентства Юрій Болоховець розповів про те, як функціонують мисливські господарства під час війни.

Ми обрали найголовніші тези:

Мисливська галузь завжди була дотаційною, але із початком війни через заборону на проведення полювання ситуація з фінансуванням підприємств ще погіршилася.

Незважаючи на брак коштів, багато користувачів мисливськими угіддями продовжили закупівлю кормів для зимової підгодівлі і паливно-мастильних матеріалів для проведення охорони угідь.

Влада планує розглядати питання щодо припинення права користування мисливськими угіддями по відношенню до тих організацій, які залишили угіддя без догляду.

Під час війни браконьєри стали більш озброєними. За 9 місяців 2022 року було складено понад 700 протоколів на порушників правил полювання.

В окремих регіонах фіксується значне зростання кількості хижаків, зокрема, зафіксована міграція зі східних до західних та центральних областей шакалу. Через численні скарги від органів місцевого самоврядування доведеться розглядати питання регулювання чисельності деяких видів мисливських тварин.

Повний текст інтерв’ю за посиланням:

Інтерв'ю Ю. Болоховця