Вплив війни на середовище перебування диких тварин

Вплив війни на середовище перебування диких тварин

«Природу називають мовчазною жертвою війни, а злочини, вчинені проти неї, матимуть довгострокові наслідки. Не тільки в Україні – екологія не має кордонів», – заступник Генпрокурора Вікторія Літвінова.

Як військова агресія росії впливає на середовище перебування диких тварин?

Війна загрожує знищенням 600 видів тварин і 880 видів рослин, повідомили у Мінзахисту довкілля.

Станом на кінець березня 2023 року Держекоінспекція повідомила, що загальна сума збитків, нанесених довкіллю внаслідок військової агресії рф становить більше 1,9 трлн. грн., або $52 млрд. Майже третина – збитки, завдані земельним ресурсам.

Екологічними інспекторами зафіксовано більше 2000 злочинів проти довкілля. У Міндовкілля наголошують, що міністерство і Держекоінспекція роблять унікальну для усього світу роботу – обраховують збитки довкіллю від бойових дій на основі спеціально розроблених і затверджених Методик. До прикладу, ми вже писали про таку методику для відшкодування збитків, завданих мисливському господарству внаслідок війни

За даними Держлісагентства, 3 млн га лісів були охоплені війною – це майже третина лісового фонду України. У перший рік війни площа лісових пожеж сягала 330 тисяч гектарів, що в 30 разів перевищує показники інших періодів, і вдвічі більше, ніж у катастрофічному по кількості пожеж 2020 році.

За даними міністра захисту довкілля Руслана Стрільця, близько 40% сільськогосподарських територій перетворились на поля військових дій. В Інституті ґрунтознавства та агрохімії додають, що війна призвела до деградації майже 104 тисячі кв.км. сільгоспземель.

Також міністр зазначив, що під загрозою знаходиться 600 тисяч га водно-болотних угідь. Екологи також звертають увагу на те, що відновити степ на місці окопів неможливо – на це знадобиться сотня років.

Додайте до цього той факт, що Україна сьогодні є найбільш замінованою територією у світі, а внаслідок військової агресії рф забруднює наші ліси, поля і водойми боєприпасами (важкими металами), мастилом, сміттям і металобрухтом.

Що це означає для диких тварин? Вимушена зміна міграційних маршрутів, часткова або цілковита втрата середовищ перебування, загибель і втрата потомства внаслідок вибухів та пожеж.

росія має бути притягнута до відповідальності за всі вчинені нею злочини, в тому числі і влаштований екоцид в Україні!

Використані джерела:

Інтерв'ю заступника ГенпрокурораДержекоінспекціяWWFWashingtonpostSuomenkuvalehti